úterý 26. října 2021 Erik

Rolls Roycem či Pragou z Lipníku na Helfštýn. Klub veteránů uzavírá sezonu

Akcí pro milovníky historických aut ožije v neděli Lipník nad Bečvou, hrad Helfštýn a také okolní obce. Řidiči více než stovky veteránů se vydají na spanilou devadesátikilometrovou jízdu přes Oderské vrchy.

Majitelé nablýskaných vozů a historických motorek se v neděli dopoledne sejdou v Lipníku nad Bečvou na náměstí, v 10:30 se vydají na devadesátikilometrovou trasu s tradičním cílem na středověkém hradě Helfštýně. "Účastníkům chci při tradiční akci nabídnout po cestě vždy jinou krásu našeho rajonu, letos se proto vydáme do Oder. Po startu z Lipníku pojedeme přes Loučku, Milenov, odtud do Velké a do Stříteže nad Ludinou. Poté máme namířeno do Nejdku, kde jsme vyřídili s Lesy ČR výjimku přes asfaltovou stezku přes les na Veselí, kde končí první etapa na nové rozhledně," prozradil Jiří Zemánek z pořádajícího Oldtimer Clubu Helfštýn.

Odtud se majitelé veteránů spustí z kopce dolů serpentinami směrem na Odry, vezmou to kolem další přírodní zajímavosti, a to Flascharova břidlicového dolu. Další zastávka s výstavou veteránů je naplánována v Odrách, odkud vyjedou účastníci na Helfštýn.

O akci je každoročně obrovský zájem nejen ze strany přihlížejících diváků a obyvatel obcí, ale i majitelů aut i motorek. Pořadatelé proto museli určit omezení výroby do roku 1965, připraveno je 110 startovních čísel. "Pojedou zástupci českých značek, jako je Praga, Tatra, Aero, věřím že budou i zahraniční stroje, jako je Rolls Royce, Harley Davidson, já chystám premiéru se čtyřválcovým Nimbusem. Chybět nebudou ani motocykly Čezeta a Jawy. Z celkového počtu bude polovina vozidel a polovina motorek," uvedl předseda pořádajícího klubu.

Ukončení sezony Oldtimer club Helfštýn pořádá od roku 2000, kdy byl založen. V prvních ročnících jezdilo po trase 20 až 30 vozidel, nyní se kolona rozrostla až na 120 strojů. Letos se majitelé veteránů na společnou slavnostní akci těší o to více, neboť předchozí setkání většinou znemožnila koronovirová opatření. "Letošní rok bych shrnul jako zahájení sezony - ukončení sezony a mezitím pár soutěží, které proběhly v Československu," dodal Zemánek. Skupinová akce po společné trase je podle něj nenahraditelná.

Soud zamítl žalobu od odpůrců D1 u Přerova. Stavební povolení čelí rozkladům

Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu proti olomouckému krajskému úřadu ohledně změny územního rozhodnutí pro poslední úsek dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. Na soud se obrátilo několik občanů Dluhonic, kteří proti stavbě protestují.Soud...

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Oldtimer Club Helfštýn

Štítky Auto, motorka, motorismus, zábava, klub veteránů, Helfštýn, Lipník nad Bečvou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.