úterý 26. října 2021 Erik

Příčiny výbuchu v Litovli prověřují vyšetřovatelé i odborník na chemii. Na místě je i pes na vyhledávání drog

, aktualizováno 26. září 2021, 17:36

Výbuchem poničený dům v centru Litovle od neděle prohledávají vyšetřovatelé i policejní psi cvičení na vyhledávání ohnisek požárů a drog. Kriminalisté zjišťují příčiny včerejší události, podle prvotních zjištění hasičů měl v domě explodovat plyn. Stav budov posoudil na místě statik.

Od nedělního dopoledne prozkoumávali dům vyšetřovatelé policie a hasičů, v oblasti výbuchu byli i další specialisté včetně kynologů se psy. "Na místě je přítomen statik, dále chemik z odboru kriminalistické techniky a expertiz, dva služební speciálně vycvičení psi na vyhledávání ohnisek požárů a vyhledávání návykových látek a také probíhá šetření za účasti kriminalistického technika. Na místě budou zjišťovat za jakých okolností k výbuchu došlo a co bylo jeho příčinou," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Sobotní výbuch poškodil dvorní část domu v ulici 1. Máje nedaleko náměstí Přemysla Otakara. Těžce popáleného muže z místa transportoval vrtulník do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava. Ze sousedství hasiči evakuovali devět lidí. Výše škody zatím nebyla vyčíslena.

Zraněného muže vrtulník dopravil do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice. "Stav pacienta je vážný. Nicméně je stabilizovaný, mimo bezprostřední ohrožení života," řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Zraněný muž byl téměř čtyřicátník.

Výbuch plynu otřásl v sobotu odpoledne ulicí 1. Máje nedaleko litovelské radnice. Exploze zasáhla zejména dvorní trakt budovy. Na místě zasahovali hasiči a záchranáři, příčiny události bude prověřovat policie. Při explozi došlo k vážnému zranění...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, FB - Viktor Kohout

Štítky Výbuch, zranění, Policie ČR, vyšetřování, Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Litovel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.