úterý 26. října 2021 Erik

Prostějov opět přispěje na kastraci toulavých koček. Chce zabránit jejich přemnožení

Město Prostějov opět podpoří ošetření u veterináře a kastraci opuštěných a divokých koček. Radnice již delší dobu spolupracuje se spolkem Mourek, v letošním roce dostane dotaci padesát tisíc korun.

„Čím je spolek mezi veřejností známější, tím více jej lidé oslovují a spoléhají na něj. Spolku nyní počet nalezených koček vzrostl dvojnásobně, a tím pádem vzrostly i finanční náklady," popsala náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová (ODS).

Od začátku letošního roku tak spolek nechal vykastrovat již 92 koček a za veterinární ošetření zaplatili více jak 268 tisíc korun.

"Spolek Mourek letos již sice obdržel dotaci ve výši 30 tisíc korun na veterinární ošetření, ale vzhledem ke zmíněnému rostoucímu zájmu ze strany veřejnosti požádal o další příspěvek ve výši 20 tisíc korun. Rada mu vyhověla,“ potvrdila Sokolová.

Problém velkého množství toulavých koček podle Sokolové neřeší jen město Prostějov. Zdejší radnice dotace na kastraci koček poskytuje již několik let, aby zabránila jejich přemnožení.

"Kočka je domácí mazlíček, který fascinuje svou volností a občasnou přítulností, problém roste s velkým počtem koček a jejich volným potulováním," podotkla náměstkyně.

Jak je to s covidem u psů a koček?

pondělí, 22. března 2021, 16:30Chovatelka

Jak je to s covidem u psů a koček?

Někteří mě již znáte a pravidelně u mě nakupujete krmivo. Vy, co mě vidíte poprvé, krátce se představím. Jsem Váš chovatel a mám vše pro domácí mazlíčky. Společně s Drbnou jsme pro vás připravili pravidelný seriál, kde se budeme bavit o různých...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky kočka, přemnožení, kastrace, Mourek, radnice, dotace, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.