pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Opuštěnou stavbu u nádraží v Přerově pohltily plameny. Před požárem utekli čtyři lidé

Rušnou noc prožili hasiči na Přerovsku. Okolo třetí hodiny ranní vyjížděli k požáru v areálu železniční stanice Přerov. Z nevyužívané budovy utekli před plameny čtyři lidé, dvě zraněné osoby ošetřovali záchranáři. V Lipníku nad Bečvou další jednotky likvidovaly požár chaty.

Požár zničil nevyužívanou dvoupatrovou dřevěnou budovu u železniční trati. Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních a tři jednotky dobrovolných hasičů.  „Byl vyhlášen druhý požární poplachový stupeň. Když naše první jednotka přijela na místo, už byl celý objekt v plamenech,“ informoval mluvčí  Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Radek Buryánek.

Budova se v žáru zhroutila, po uhašení hlavní části požáru i s využitím pěny nyní hasiči dohašují lokální ohniska z výškové techniky. „Objekt už byl neobydlený, ale byly v něm čtyři osoby. Ty se evakuovaly a dvě z nich si převzala do péče zdravotnická záchranná služba,“ uvedl mluvčí Buryánek.

Z dřevěného stavby s plechovou střechou zbyly pouze trosky. „Rozvoj požáru byl poměrně velmi rychlý," doplnil za hasičský sbor Radek Buryánek. "Po vychladnutí požářiště bude provedeno jeho ohledání. Co bylo příčinou požáru, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru," konstatoval za Policii ČR Libor Hejtman.

V noci hasiči na Přerovsku vyjížděli také k požáru chaty v Lipníku nad Bečvou. „Jednotky požár lokalizovaly třemi proudy. Ochlazovaly propanbutanovou láhev a měřily oblast termokamerou. Na místě záchranáři ošetřili jednu lehce zraněnou osobu,“ okomentoval zásah mluvčí Buryánek.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Hasičský záchranný sbor podniku Správa železnic JPO Přerov

Štítky Hasiči, zásah, požár, oheň, budova, nádraží, HZS Olomouckého kraje, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.