středa 8. prosince 2021 Květoslava

V Zábřehu se zelená nové hřiště. Plánuje se i obnova umělého trávníku

Z nového travnatého povrchu se mohou těšit fotbalisté v Zábřehu. Do trávníku investovalo město i Olomoucký kraj celkem téměř milion korun. Ke zdárnému rozvoji sportoviště přispěl i teplotně příznivý podzim, k zápasům však hráči vyběhnou na nové hřiště až v příštím roce.

„Investice do městského stadionu provádí město ve spolupráci se Sportovními kluby dlouhodobě, přírodní a umělé hřiště přichází na řadu po rekonstrukci atletického oválu a budovy kuželny. Současně diskutujeme možnosti dalšího rozvoje stadionu včetně umístění lezecké stěny,“ objasnil záměry města starosta František John.

Kvůli času nutnému pro růst trávníku a zapojení drnu si na novém hřišti zahrají fotbalisté domácího klubu až příští rok. Do té doby zajistí údržbu nová vřetenová travní sekačka. Její pořízení opět podpořilo město i kraj po 90 tisících korunách, ale na investice vynaložily vlastní prostředky také Sportovní kluby a fotbalový oddíl.

Rozsáhlejší a nákladnější projekt se připravuje pro obnovu tréninkového hřiště.  „Umělý trávník je již na hraně své životnosti, na konci září jsme proto požádali Národní sportovní agenturu o dotaci. Rozpočet na rekonstrukci je 7 milionů korun,“ doplnil předseda Sportovních klubů Zábřeh Josef Tempír.

„Z důvodu podané žádosti o dotaci odsouhlasilo zastupitelstvo města Zábřeh příspěvek ve výši 2,1 milionu korun, také u této investice se počítá s vícezdrojovým financováním,“ informovala mluvčí Zábřehu Lucie Mahdalová.

Zábřeh otevřel vyhlídku na Humenci. Kolem vyrůstá ovocný sad

Lepší výhled na Rychlebské hory, Králický Sněžník či Zábřeh nabízí vyhlídková plošina na kopci Humenec u třináctitisícového města. Nové relaxační místo pro místní i turisty se dočkalo slavnostní-ho otevření.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Zábřeh

Štítky Sport, fotbal, hřiště, rekonstrukce, stadion, Zábřeh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.