středa 8. prosince 2021 Květoslava

Záchranáři na Červenohorském sedle vyprošťovali školáky z autobusu. Naštěstí jen v rámci cvičení

Na Červenohorském sedle v Jeseníkách záchranáři nacvičovali, jak vyprostit školáky z havarovaného autobusu. Součástí akce bylo také pátrání v lese po ztracených osobách. Při cvičení záchranáři využili mimo jiné i dron.

Rozsáhlé cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje zaměřené na vzájemnou spolupráci a koordinaci záchranářů proběhlo v pátek. Námětem cvičení byla záchrana osob z havarovaného autobusu.

"Šlo hlavně o to, aby si jednotlivé složky vyzkoušely spolupráci a zjistily, jak v podobných případech, jako je vážná havárie autobusu, postupovat. Tato námětová cvičení mají velký přínos také v tom, že dokážou odhalit nedostatky v koordinaci záchranných složek, na které bychom jinak nepřišli," vysvětlil radní Olomouckého kraje Michal Zácha (ODS).

Kromě záchrany zraněných školáků z autobusu si záchranáři vyzkoušeli také pátrání po osobách v lesním terénu a využili při tom například dálkově řízený dron.

Podobné cvičení proběhlo před několika týdny také na Prostějovsku. V okolí plumlovské přehrady záchranáři nacvičoval postup při protržení hráze a následné povodni.

Přívalové deště a poškozená přehrada. Hasiči cvičili na Plumlově krizové scénáře

Silný déšť a vítr, poničené obydlí a přeplněná vodní nádrž Plumlov. Složky Integrovaného záchranného systému a orgány krizového řízení Olomouckého kraje vyzkoušely na Prostějovsku spolupráci při cvičení nazvaném Příval.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky nehoda, autobus, školáci, vyproštění, pátrání, dron, cvičení, Červenohorské sedlo, Jeseníky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.