středa 8. prosince 2021 Květoslava

Plameny pohltily střechu domu ve Štěpánově. S požárem bojovalo devět jednotek hasičů

Ve druhém stupni požárního poplachu zasahovali hasiči ve Štěpánově u Olomouce. Požár se z přístavku rozšířil do podkroví rodinného domu, kde bylo uskladněné seno a další materiál. Na místě bojovalo s plameny devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Požár podle předběžných odhadů způsobil škodu za 1,7 milionu korun. Komplikovanou situaci hasiči řešili od čtvrtečního poledne. Hlášení o hustém černém kouři přijali operátoři tísňové linky od několika oznamovatelů.

„Průzkumem hasiči potvrdili zahoření přístavku, od kterého došlo ke vzplanutí střechy a podkrovní části rodinného domku. Operační středisko na žádost velitele posílilo zasahující o jednotky ze II. stupně požárního poplachu,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák s tím, že na místě s profesionály ze stanic Olomouc, Litovel, Šternberk zasahovaly také dobrovolné jednotky Bohuňovice, Liboš, Olomouc, Horka na Moravě a Tři Dvory.

Ve Štěpánově museli hasiči použít dýchací techniku a pro vyhledání a uhašení všech ohnisek odstranit zbývající části požárem poškozené střechy. „Celá událost se naštěstí obešla bez zranění osob. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru aktuálně došetřujeme ve spolupráci s Policií České republiky. S největší pravděpodobností se bude jednat o nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm,“ uvedl mluvčí Hošák. Pro obyvatele domu zajistilo vedení obce náhradní ubytování, hasiči po ukončení zásahu provizorně zakryjí dům plachtami.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Hasiči, HZS Olomouckého kraje, požár, zásah, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.