středa 8. prosince 2021 Květoslava

Rozpracované Škodovky zaplnily odstavnou plochu letiště v Bochoři

Letecký snímek stovek až tisíců odstavených vozidel na letišti v Bochoři u Přerova zaujal veřejnost na sociálních sítích. Automobilový gigant Škoda Auto se už několik měsíců potýká s nedostatkem polovodičových součástek, část rozpracované produkce míří také do Olomouckého kraje.

Škoda Auto nedokončená vozidla ukládá na řada míst po celé republice. Jedním z nich je letiště Přerov. „Návoz vozidel byl zahájen v polovině června 2021,“ informoval Pavel Lang, mluvčí státního podniku LOM Praha, který provozuje přerovské letiště. Organizace byla podle něj oslovena Škodou Auto a uzavřela se společností smlouvu o pronájmu dostupných ploch. „Návoz a odvoz vozidel je plně v gesci nájemce,“ konstatoval k případnému dalšímu navyšování počtu odstavených vozidel mluvčí Lang.

Od poloviny října automobilka výrazně omezila či zastavila výrobu. Plochy zaplněné auty v různé fázi průmyslového procesu jsou k vidění i dalších místech v regionu, například v Zábřehu či Hulíně. „Společnost ŠKODA AUTO se v současnosti potýká s velkým nedostatkem kritických dílů, v českých závodech pokračuje výroba na jedné lince v závodě v Kvasinách. Během odstávky se budeme soustředit na dokončení zhruba 10 000 rozpracovaných vozů, které tak budeme moci rychleji dodat našim zákazníkům,“ tvrdí tisková mluvčí automobilového výrobce Kamila Biddle.

Přerovští zastupitelé schválili prodej opuštěného Strojaře. Okolo krouží developeři

Většina přerovských zastupitelů schválila prodej opuštěného hotelového domu Strojař, o který projevili zájem developeři. Město budovu koupilo před pěti lety za 42 milionů korun, aby zabránilo vzniku sociální ubytovny. Zájemci chtějí ve Strojaři...

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Drahos Drahos

Štítky Průmysl, výroba, Škoda Auto, Škoda, auto, auta, letiště, Přerov, Bochoř

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vít Pohanka

Pokud se takto odstavená auta pak prodávají za nová, je na pováženou zdali si takové auto pořídit. Takové auto už totiž není nové.

čtvrtek, 28. října 2021, 13:39

Красимир Кръстев

имам частично решение на въпроса,да ми се обадят от Шкода 773498537

čtvrtek, 28. října 2021, 10:50

Mira Štefka

nevím, chrlení statisíců aut je šílené.

čtvrtek, 28. října 2021, 08:37

Miquelo Servantes

hromady šrotu na ploše nic víc nic mín

čtvrtek, 28. října 2021, 08:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.