pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Zájemci si mohou koupit bunkr u Starého Města nebo malý pozemek na Olomoucku

Další bunkr k prodeji nyní nabízí ministerstvo obrany. Jde o řopík severovýchodně od Starého Města na Šumpersku, který je k mání za 85 tisíc korun. Kromě toho zájemci mohou získat také malý pozemek u Velké Bystřice na Olomoucku.

Objekt lehkého opevnění stojí zčásti na vlastním pozemku. Řopík leží asi 1200 metrů severovýchodně od Starého Města v těsné blízkosti turistické trasy. Poblíž jsou sruby Krajní, Lesík a Svah, všechny objekty jsou součástí Staroměstského pevnostního okruhu.

Bunkr je bez inženýrských sítí, ministerstvo kultury zahájilo řízení o prohlášení za nemovitou kulturní památku. Minimální kupní cena je 85 tisíc korun. 

Ministerstvo obrany kromě toho nabízí i pozemek u Velké Bystřice o rozloze 393 metrů za 33 300 korun. Na části pozemku je účelová asfaltová komunikace, která je uzavřena závorami.

Ministerstvo obrany nabízí nemovitosti za 60 milionů

V aktuální nabídce ministerstva obrany je v současné době 37 položek s minimální kupní cenou bezmála 60,5 milionu korun. Jde například o pozemek o rozloze 1,2 hektaru v Praze-Hloubětíně nedaleko letiště Kbely za 31 milionů nebo soubor pozemků v Králově Poli v Brně za 12 milionů.

"Nechybí pohraniční pevnosti. V poslední letošní nabídce je jediná v jihomoravském regionu v lokalitě Sedlec u Mikulova a další v severomoravských katastrálních územích na Opavsku, ať již směrem na Ostravu nebo na Bruntál, ale také mezi Bohumínem a Karvinou, nebo naopak na západě regionu u Starého Města pod Králickým Sněžníkem," uvedla Jana Zechmeisterová z odbor komunikace ministerstva obrany.

Veškeré podrobnosti zájemci získají na stránkách ministerstva obrany, kde jsou termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek nebo koncepty kupních smluv.

Ministerstvo obrany nabízí k prodeji tři bunkry u Adolfovic v Jeseníkách. Za pár tisíc korun

Tři bunkry, takzvané řopíky, u Adolfovic poblíž Bělé pod Pradědem v Jeseníkách nabízí k prodeji ministerstvo obrany. Kupní cena se pohybuje od 16 do 21 tisíc korun. Celkem je tentokrát k mání 23 nemovitostí za 1,3 milionu korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ministerstvo obrany ČR

Štítky řopík, bunkr, prodej, pozemek, nabídka, ministerstvo obrany, Staré Město

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.