středa 8. prosince 2021 Květoslava

Mobilní kluziště v centru Prostějova zahájilo provoz. Město už má program Vánoc

Na náměstí v Prostějově dnes odpoledne zahájilo provoz oblíbené mobilní kluziště, které v centru města bude fungovat až do začátku ledna. Obyvatelé se v předvánočním čase mohou kromě toho těšit na tradiční jarmark, vánoční strom a kulturní program.

Kluziště on-line
Zájemci mohou dění na kluzišti sledovat on-line v reálném čase na webu radnice.

Venkovní kluziště bude v Prostějově již pátým rokem, využívají ho školy a veřejnost. Na programu jsou turnaje v curlingu, florbal na ledě a vyhledávané diskotéky na ledě.

"Čeká nás také rozsvícení vánočního stromu v pátek 26. listopadu, součástí budou jarmareční prodeje a kulturní vystoupení," podotkla náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová (ODS). 

Na rozsvícení vánočního stromu město pozvalo zpěváka Vaška Noida Bártu. Následovat budou například vánoční filmová odpoledne, vánoce s flašinetem, vystoupení kapely Monáda nebo vánoční odpoledne s Honzou Onderem nebo Michalem Nesvadbou. Chybět nebudou ani tradiční akce, jako jsou Česko zpívá koledy nebo silvestrovský ohňostroj.

Prostějovské vánoce doplní jako každý rok vánočná jarmark. "Stánky už se začaly stavět," potvrdila mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Sváteční atmosféru letos do Prostějova přinese smrk z Čechovic. "Na náměstí bude smrk z ulice Rudolfa Těsnohlídka, který vyrostl v Čechovicích a je darem od soukromého dárce,“ potvrdil náměstek primátora Prostějova Jiří Pospíšil (Pévéčko). Město bude letos pro vánoční strom opět hledat jméno jako v minulých letech.

Vánoční trhy v Olomouci zdůrazní tradice. Velký strom dorazí z Hluboček

Měsíc a několik dní zbývá do zahájení oblíbených vánočních trhů v centru Olomouce. Podle radnice budou mít ještě tradičnější podobu než dřív. Na začátku listopadu dorazí na Horní náměstí vánoční strom z Hluboček.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky kluziště, Vánoce, jarmark, ohňostroj, strom, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.