neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Olomoucké restaurace pociťují pokles rezervací na vánoční večírky. Někde až o polovinu

Až o desítky procent klesl letos podle některých majitelů olomouckých barů a restaurací počet rezervací pro firemní vánoční večírky. Objednávky pro gastroprovozy lukrativních akcí nepřicházejí, nebo firmy rezervace kvůli protiepidemickým opatřením a finanční obezřetnosti ruší.

Zatímco v předchozích letech byly jejich prostory na období před Vánocemi zamluvené několik týdnů dopředu, letos jsou firmy obezřetné, šetří a velkou roli hraje i nutnost se prokazovat očkováním či negativními testy.

Menší počet rezervací zaznamenávají například v The BLACK STUFF Irish Pub. Podle jeho provozovatele Zdeňka Kortiše roli hraje především postoj firem v současné nejisté době. "Pár rezervací máme, ale jde pocítit, že firmy jsou opatrné. Dříve to byla pro ně i reklama, že mohly pozvat své partnery, zaměstnance a klienty, v dnešní době to málokterá firma riskne," řekl Kortiš. "Nějaké rezervace na vánoční večírky jsou, ale ty budgety jsou určitě menší. Co se týče počtu rezervací, je to tak zhruba o 50 procent méně," doplnil. Všichni podle něj čekají, co bude.

Účelem mého podnikání není někoho vyhazovat, říká ke kontrolám hospodský z Olomouce

Zhoršující se epidemická situace znovu zasáhne také zaměstnance a majitele restaurací. Komplikací při vyžadování dokladů o očkování, testování nebo prodělání nemoci covid-19 se obává i provozovatel olomoucké hospůdky u Kuděje Michal Giacintov.

V hostinském pivovaru Moritz byl zpočátku o vánoční večírky zájem, nyní však řadu z nich objednavatelé ruší. "Kalendář jsme měli plný, než se začala zavádět všechna opatření, teď nám to hodně lidí i firem zase odříká. Například jsme tady měli zamluvenou akci pro 25 lidí, už je to také zrušeno. Máme to na prosinec proškrtané, večírky se ruší poměrně hodně," řekla pracovnice hostince. "Buď je to ze strany firem, které snižují rozpočet a vánoční akce nechtějí financovat. Druhým důvodem je to, že ve skupině je třeba polovina lidí nenaočkovaných, kteří si kvůli tomu nechtějí dělat test. Tím, že nepřijdou, akce se jim už nevyplatí," podotkla pracovnice.

Kantýna 21. století v Olomouci. Šéfkuchař Paulus otevřel nezvyklé bistro

S myšlenkou kantýny jedenadvacátého století touží oslovit obyvatele i návštěvníky Olomouce šestinásobný držitel michelinské hvězdy Roman Paulus. Známý šéfkuchař otevřel v nové administrativní budově u Envelopy bistro. Láká na snídaně i obědy v...

Menší počet rezervací zaznamenávají i v dalších restauracích v centru Olomouce. "Nějaké rezervace na prosinec máme, ale je jich míň. Myslím, že to budou lidé a firmy řešit až na poslední chvíli, podle vývoje situace. Většinou se to nabaluje až 14 dní před, ale vzhledem ke covidu nikdo to neplánuje tak dopředu. Frekvence rezervací na prosinec je ale menší, vyčkávají, jsou obezřetní," řekla provozní restaurace U Mořice. Vánoční večírky rezervují lidé i ve Šnytu Mikulda, i podle tamních pracovníků je jich však oproti předchozím letům méně.

Konání vánočních večírků poznamenala pandemie již loni. Restaurace se sice po několikatýdenním uzavření na konci listopadu otevřely, po dvou týdnech však bylo znovu nařízeno jejich uzavření. Během otevření musely navíc splňovat řadu opatření - u stolu mohli tehdy sedět maximálně čtyři lidé, obsazeno mohlo být 50 procent kapacity a omezena byla otevírací doba.

Restaurace U Ervina v Hlubočkách odmítá kontrolovat hosty, zda mají očkování nebo test

Restaurace U Ervina v Hlubočkách u Olomouce odmítá kontrolovat své hosty, zda mají očkování nebo test. Tvrdí, že není oprávněná zjišťovat zdravotní stav lidí, jinak se vystavuje trestnímu stíhání. Za porušení mimořádného opatření ministerstva...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Restaurace, podnikání, jídlo, gastronomie, opatření, covid-19, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.