neděle 28. listopadu 2021 René

Seniory z domova dnes potěšily děti z mateřské školky ve Chválkovicích

Seniory z Domova seniorů Pohoda dnes potěšily děti z mateřské školy ve Chválkovicích u Olomouce. Ve spolupráci s neziskovou organizací Mezi námi se senioři s dětmi potkávají pravidelně již třetím rokem.

"K podzimu neodmyslitelně patří tvoření z přírodnin, a tak děti společně se svými rodiči vyrobily domečky pro skřítky. Domečky po nějaký čas zdobily schodiště školky a poté jsme je převezli do Domova seniorů pro potěšení klientů," vysvětlila vedoucí učitelka Mateřské školy Chválkovice Martina Růžičková.

"Poslední setkání dětí a klientů Domova se uskutečnilo v říjnu, kdy se setkaly děti se seniory na jejich zahradě a předaly jim vyrobené podzimní draky. Akce zvaná Galerie na plot ozdobila terasu pavilonu. Společná potkávání jsou obohacující pro obě generace, vždyť senioři čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších," dodala Růžičková.

Hlavní myšlenkou neziskové organizace Mezi námi je mezigenerační setkávání těch nejmenších s těmi nejstaršími. Společnost má sídlo v Praze, v Olomouci působí od roku 2018.

"Hlavní motto naší činnosti zní: Když se potkávají generace, dějí se zázraky. Na pravidelných setkáních naplněných různými aktivitami se potkávají ti, mezi nimiž je věkový rozdíl třeba i více než 80 let. Děti, babičky a dědečkové mají možnost se poznat a najít si k sobě vzájemnou cestu. Setkání probíhají formou výtvarných nebo kreativních činností, hraní her, vhodných sportovních aktivit, výletů nebo čtení seniorů ve školkách," uvedla koordinátorka pro střední Moravu Alena Hálková.

Dárci mohou poslat dětem na Ukrajinu vánoční dárky. Olomoucká charita pořádá sbírku již potřinácté

Olomoucká arcidiecézní charita vybrala pro letošní rok 388 ukrajinských dětí, kterým mohou dárci z celé republiky splnit přání prostřednictvím tradičních vánočních balíčků. Jde především o děti z dětských domovů či ze sociálně slabých rodin.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Mezi námi

Štítky děti, senioři, Mezi námi, Chválkovice, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.