pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Přerované zaplatí příští rok za odpady 700 korun. Tlak na zvýšení však roste

Obyvatelé Přerova zaplatí v příštím roce za odpady 700 korun. Ačkoliv se náklady na svoz a ukládání odpadů zvyšují, radní města rozhodli, že pro rok 2022 poplatek zvyšovat nebudou. Částku musí ještě schválit zastupitelstvo.

Radní Přerova diskutovali na svém posledním jednání o zvýšení poplatku za odpady na 750, popřípadě na 800 korun.

"Většinově jsme se nakonec shodli, že Přerovanům ponecháme současnou sazbu 700 korun. I za cenu toho, že budeme z rozpočtu města doplácet asi 6 milionů 400 tisíc korun. Těch zdražení v poslední době přišlo poměrně hodně, proto jsme se rozhodli částku v příštím roce zachovat," konstatoval primátor Přerova Petr Měřínský (ANO).

Pokud by byl poplatek například 800 korun, znamenalo by to, že město by ušetřilo asi 4 miliony. Zvýšení poplatku za odpad doporučila pracovní skupiny pro optimalizaci systému nakládání s komunálním odpadem v Přerově. Náklady totiž rostou.

Šumperk plánuje vyšší poplatek za odpad. Z okresních měst regionu bude největší

Šumperská radnice chce zvýšit poplatek za svoz komunálního odpadu, a to téměř o 100 korun. Pokud zastupitelé návrh vedení města v prosinci schválí, budou obyvatelé města platit ročně 840 korun. Důvodem je podle vedení radnice odpadový zákon,...

"Legislativní změny přinesly například povinnost obcím platit za uložení odpadků na skládce, která se nachází na jejich katastru. To dříve nebývalo. Obce zatím mají slevu a platí 500 korun za tunu odloženého odpadu. Do roku 2029 se částka bude navyšovat až na 1850 korun za tunu," vysvětlil jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Výši poplatku za odpady musí definitivně schválit ještě přerovské zastupitelstvo, které se sejde začátkem prosince.

Přerov dal za nové kontejnery na odpad miliony. Měly jít pod zem, zní kritika

Větší kontejnery na odpad, které ušetří místo například pro parkování aut, pořídila nyní radnice v Přerově. Spolu se dvěma svozovými vozy přišly na téměř 30 milionů korun. Podle některých hlasů měla radnice raději přemýšlet o budování kontejnerů...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky odpady, poplatek, rada města, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.