pátek 9. prosince 2022 Vratislav

V Prostějově budí pozornost křivý vánoční strom. Radnice to bere s nadhledem

Na náměstí v Prostějově v těchto dnech budí pozornost a často i posměch křivý vánoční strom. Dvanáctimetrový smrk je při pohledu z jedné strany notně nakloněný a zdá se, že se musí každou chvíli skácet. Radnice tuto skutečnost bere s nadhledem.

Vánoční strom se už na rozsvítil a má i své jméno. Z více než dvou stovek návrhů město vybralo jméno Bystroušek. Strom je z ulice Rudolfa Těsnohlídka, to evokovalo lišku Bystroušku.

"Ten strom je opravdu nakřivo," kroutila dnes dopoledne na náměstí v Prostějově hlavou jedna z kolemjdoucích. Další lidé se u nazdobeného vánočního stromu zastavovali a fotili si ho. 

"Strom prostě nazdobili křivě. Možná je z pohledu od radnice rovný, ale z chodníku je nakřivo. Těžiště má asi správně, ale jde do boku. Přemýšlela jsem, proč to tak nechali a co je k tomu vedlo. Každopádně to vypadá divně," dodala žena.

Křivý vánoční stromek už vzbudil reakce na sociálních sítích, kde celou věc obhajovala náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová (ODS).

"Odpusťte, stromeček jsem do převozu na náměstí neviděla. Dnes jsem situaci řešila se zaměstnanci, kteří stromeček zdobili. Podle jejich vyjádření nebylo u domu znát takové zakřivení, když se tam byli na darovaný stromeček podívat. Je to úsměvné, ale co trochu nadsázky? Musí být v životě vždy vše perfektní," vzala celou věc s nadhledem náměstkyně.

Stromek je skutečně hezky rostlý

Vánoční dominanta Prostějova doputovala před radnici v úterý. Smrk pochází z ulice Rudolfa Těsnohlídka, u jeho kácení i převozu byl první náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko), který soukromému dárci na místě poděkoval.

"Tento strom byl na základě posouzení všech nabídek od občanů vybrán jako nejvhodnější vánoční strom pro letošní svátky. Při výběru jsme jako vždy dávali důraz na jeho pravidelný vzrůst a rovnoměrné rozložení větví. Je skutečně hezky rostlý a za jeho darování patří majitelům velký dík,“ prohlásil v úterý Pospíšil.

Mobilní kluziště v centru Prostějova zahájilo provoz. Město už má program Vánoc

Na náměstí v Prostějově dnes odpoledne zahájilo provoz oblíbené mobilní kluziště, které v centru města bude fungovat až do začátku ledna. Obyvatelé se v předvánočním čase mohou kromě toho těšit na tradiční jarmark, vánoční strom a kulturní program.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šverdík, FB Martin Pavel, Město Prostějov

Štítky křivý strom, Vánoce, náměstí, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pavel Holzner

To nic není, přijeďte se podívat do Krnova,my máme pro změnu suchý strom.

pátek, 26. listopadu 2021, 10:34

Pavel Holzner

To nic není, přijeďte se podívat do Krnova,my máme pro změnu suchý strom.

pátek, 26. listopadu 2021, 10:33

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.