neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Z knihovny do nemocnice. Vyřazené tituly potěší pacienty hospitalizované ve FN Olomouc

Knihy vyřazené z fondu Knihovny města Olomouce ještě pomohou zkrátit dlouhé chvíle pacientům v olomoucké fakultní nemocnici. Na vybrané kliniky a oddělení největšího zdravotnického už zamířilo sedm beden knih rozličných žánrů a hospitalizovaným jsou k dispozici v knihovničkách.

Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc podle koordinátorky Kateřiny Bombíkové po delším přemyšlení a vydařeném předchozím projektu požádalo Knihovnu města Olomouce o správu a péči o knihovničky. „Ty se nacházejí na jednotlivých klinikách a odděleních naší nemocnice, kde jsou dlouhodobě hospitalizovaní pacienti. Ti svůj čas mohou díky této nové spolupráci trávit četbou knih, které zde budou pravidelně obměňovány a doplňovány. Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc a Knihovna města Olomouce do budoucna plánují i další spolupráci, ať už ve formě vánočního čtení či různých dalších aktivit,“ nastínila Bombíková.

Důležitá pomoc proti covidu-19. Studenti působí v nemocnici i na hygienické stanici

Více než čtyřicet studentů z Univerzity Palackého získává zkušenosti při dobrovolnické pomoci s trasováním lidí, u kterých bylo prokázáno onemocnění covid-19. Další desítky posluchačů zdravotnických oborů olomoucké vysoké školy pomáhají přímo v...

Spolupráci Knihovny města Olomouc poprvé navázalo Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc po vyhlášení kamínkové výzvy pro čtenáře, kteří mohli během srpna namalovat a donést kamínek s knižní tématikou do knihovny a následně byly ty nejlepší výtvory oceněny. „Tyto kamínky prostřednictvím Dobrovolnického centra již dělají radost dětským pacientům,“ těší koordinátorku dobrovolníků FN Olomouc Kateřinu Bombíkovou.

Dobrovolnické centrum FN Olomouc, které je zařazeno do pilotního projektu Efektivizace nemocniční péče v ČR prostřednictvím dobrovolnické činnosti spolufinancovaného EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost, se snaží pacientům zpříjemnit jejich čas strávený na lůžku a pomoci jim udržovat sociální vazby mimo areál kliniky či oddělení.
Zdroj: Fakultní nemocnice Olomouc
Symbol Vánoc i uctění památky. Šternberské náměstí okrášlí mimořádný strom

Šternberské Hlavní náměstí v době adventu zdobí čtyřicetiletý smrk, který rostl u jednoho z domů v Dukelské ulici. Krásně rostlý strom není tentokrát jen symbolem Vánoc, ale také uctěním památky zesnulého Šternberana Josefa Cveka, který jehličnan...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Štítky Společnost, knihy, knihovna, pomoc, dobrovolnictví, nemocnice, Fakultní nemocnice Olomouc, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.