neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Do Jeseníků vyrazili první běžkaři. Ski areály začaly se zasněžováním

První běžkaři vyrazili v Jeseníkách o víkendu na některé oblíbené trasy, které ožily díky vydatnému sněžení. Běžkaře bylo možné zahlédnout na trasách v okolí Pradědu i v nižších polohách. Mnohé lyžařské areály o víkendu využily ochlazení a spustily sněžná děla, aby byly připraveny na nadcházející lyžařskou sezónu.

V Jeseníkách od pátečního odpoledne sněží, ve vyšších polohách napadlo od 15 do 25 centimetrů sněhu "Sněhová nadílka přilákala do Jeseníků běžkaře, kteří vyrazili například na trasu z Ovčárny na Praděd, kde leží do 20 centimetrů sněhu. Na běžkách se jezdilo i na Skřítku," uvedl dispečer Horské služby Jeseníky, podle kterého běžecké trasy v Jeseníkách zatím nejsou strojově upravovány

Olomouc konzultuje s právníky jak obnovit alespoň část vánočních trhů

Adventní atmosféra by se mohla vrátit do centra Olomouce, vedení města s právníky a pořádající firmou snaží hledat cesty pro alespoň částečné obnovení trhů. V pátek v 18 hodin zhasnuly podle nařízení vlády prodejní stánky i vánoční strom. Olomouc...

Běžkaři se o víkendu proháněli také u Nové Vsi nedaleko Rýmařova. V pátek v noci tam byla upravena lyžařská běžecká trať na bruslení v délce dvou kilometrů, které vede po tamních loukách. "Lze ji využít i při večerním osvětlení," sdělil Jan Pečínka ze Sportovního klubu policie Olomouc, který se o trať stará.

Děla o víkendu začala chrlit sníh na sjezdovky ve Ski Aréně v Karlově pod Pradědem. "Jsme optimisté, věříme, že se lyžovat bude," řekl mluvčí lyžařské střediska Boris Keka. Díky ochlazení byla sněžná děla spuštěna také v Hrubé Vodě nedaleko Olomouce.

Do sezony s delší sjezdovkou. Hlubočky připravují novinky

Zhruba o sto metrů se podařilo prodloužit prostřednictvím navážek provozovatelům sjezdovku v lyžařském areálu v Hlubočkách u Olomouce. Středisko se díky tomu nyní chystá prodloužit jeden ze dvou stávajících vleků.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ski Aréna Karlov

Štítky Lyžování, běžky, sjezdovka, zasněžování, Jeseníky, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.