neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Hudba pro místní rozhlasy za půl milionu. Autorské poplatky za obce zaplatí kraj

Půl milionu korun i v příštím roce uhradí Olomoucký kraj poplatky za hudební díla, která využívají obce například před hlášením místního rozhlasu. Společný postup při uzavírání smlouvy s Ochranným svazem autorským umožní podle hejtmanství snížení ceny až o polovinu.

Uzavření smlouvy s Ochranným svazem autorským (OSA) projednala krajská rada na svém posledním zasedání. Poplatky na celý rok vyjdou krajský rozpočet na zhruba půl miliónu korun. „Olomoucký kraj takto podporuje obce už od roku 2001 jako jediný v České republice,“ uvedla mluvčí hejtmanství Eva Knajblová s tím, že v jiných samosprávných celcích podobnou úlohu zastupují mikroregiony nebo svazky obcí.

„Princip je jednoduchý – tím, že kraj zaplatí autorské poplatky za všechna města a obce na území Olomouckého kaje, dosáhne na daleko nižší jednotkovou cenu, než kdyby každá z obcí postupovala samostatně. Úspora je kolem padesáti procent,“ vysvětlil Josef Suchánek (PirSTAN), hejtman Olomouckého kraje.

Olomoučané upozorňují na nesrozumitelný rozhlas. Celý systém se nastavuje, ubezpečuje město

Modernizací za 70 milionů korun prošel v uplynulých letech olomoucký varovný a informační systém. Lidé upozorňují na nesrozumitelnost hlášení, podle města je však technologie stále v testovacím režimu a své poznatky má veřejnost adresovat na...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Rozhlas, varovný a informační systém, obecní rozhlas, hudba, OSA, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.