neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Na univerzitě má dnes přednášku o propagandě bývalý vyšetřovatel zločinů v Jugoslávii

Na olomoucké právnické fakultě bude dnes diskutovat o vlivu propagandy bývalý vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu Vladimír Dzura. Dlouholetý kriminalista se podělí o osobní zkušenosti ze zatýkání válečného zločince nebo s nařizováním exhumace masového hrobu.

Jeho přednáška má název Smrtící propaganda a pro velký zájem se ji pořadatelé rozhodli streamovat. Vladimír Dzuro nyní vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Do Olomouce přijede na pozvání Centra pro mezinárodní humanitární a operační právo při právnické fakultě.

"S Vladimírem Dzurem jsem už delší dobu v kontaktu a možnost jeho návštěvy a přednášky v Olomouci jsme společně řešili už loni. Kvůli pandemické situaci se však naše plány změnily. Pan Dzuro navíc žije v New Yorku a je nejen kvůli své funkci v OSN pracovně velmi vytížený. O to více si vážíme toho, že jej už za pár dní přivítáme u nás na fakultě," uvedl za pořadatele Petr Stejskal.

Přednáška bude živě na youtube

V aule právnické fakulty vystoupí dnes od 17 hodin s přednáškou s názvem Smrtící propaganda - fake news v post-konfliktním prostředí. "Vladimír Dzuro bude ve své interaktivní prezentaci hovořit o vlivu propagandy a účelovém šíření dezinformací v post-konfliktním prostředí a o fatálních následcích, ke kterým to může vést. Podělí se o své osobní unikátní zkušenosti z vyšetřování zločinů v zemích bývalé Jugoslávie, například ze zatýkání válečného zločince nebo nařizování exhumace masového hrobu. Mluvit bude také o rozbití alibi pachatele," doplnil Stejskal.

Dodal, že v prezentaci budou použity i záběry z odkrývání masových hrobů, které nejsou vhodné pro slabší povahy a nezletilé publikum.

Kvůli nepříznivé epidemické situaci je kapacita auly na tuto akci omezena. Účastnit se mohou jen ti, kteří se včas přihlásili a kteří splňují podmínky stanovené vládními opatřeními proti šíření covidu-19. V tuto chvíli je kapacita auly již naplněna. Pořadatelé však budou pro velký zájem celou přednášku streamovat. On-line ji zpřístupní nejen akademické obci Univerzity Palackého, ale i široké veřejnosti. Živě ji zájemci budou moci sledovat na youtube, kde bude přes komentáře také možné pokládat Vladimíru Dzurovi dotazy.

Fakulta tělesné kultury uspořádá první stříbrnou promoci. Oslaví tak 30 let

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci si v následujících měsících připomene 30. výročí zahájení své činnosti. Oslavy vyvrcholí velkým setkáním absolventů, jehož součástí bude i vůbec první stříbrná promoce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Univerzita Palackého

Štítky ČR, OSN, školy, kriminalita, vysoké, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.