neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Jeseník dokončuje hřiště za 23 milionů. Do konce roku se tam bude bruslit zdarma

Přípravy multifunkčního hřiště v Jeseníku dospěly do finále. Ledová plocha sportoviště se otevře na začátku příštího týdne ve zkušebním provozu a do konce roku bude veřejnosti k dispozici zdarma. Technologie by měla udržet kvalitní led i při teplotách +15°C. V letních měsících pak bude areál sloužit i dalším sportům.

Návštěvníkům se kluziště za eMkem, tedy Střední průmyslovou školou Jeseník v Dukelské ulici, poprvé otevře v pondělí 6. prosince v 16.30 hodin. V letošní sezoně bude fungovat ještě ve zkušebním provozu. „Na vedení města jsme se domluvili, že alespoň do konce roku bude hřiště v bezplatném užívání, a to pro širokou veřejnost. Věřím, že i toto sportoviště se stane oblíbeným místem návštěvníků tak, jak se tomu stalo u skateparku nebo sportovní haly,“ uvedla starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem).

Vybudování hřiště vyjde na bezmála 23 milionů korun. Částkou jeden milion korun přispěl Olomoucký kraj. Šestnáct milionů měla pokrýt dotace Národní sportovní agentury, ta však dotační titul zrušila a nahradila ho jiným. Jeseník tak o dotaci žádá znovu, přičemž kluziště staví bez ohledu na to, zda příspěvek získá či ne.

Jeseník začne pracovat na šesti projektech, které navrhli do rozpočtu občané

Milion korun vyčlenil Jeseník z městské kasy na projekty, které navrhnou sami občané v takzvaném participativním rozpočtu. Vítězným záměrem byl ve druhém ročníku hlasování veřejnosti nový nájezd pro kočárky nedaleko polikliniky. Nakonec se ale...

Úvodní práce na vybudování celého komplexu započaly letos v srpnu a do začátku prosince vznikla nová trafostanice a samotné sportoviště včetně mantinelů, kluziště s multifunkčním povrchem, pokladny, zázemí, osvětlení, oplocení a moderní technologie chlazení, která je navržena tak, aby zajišťovala kvalitní led do teplot +15°C. Součástí stavby jsou i spojovací chodníky, vybudování parkovacích míst a veřejného osvětlení. Jako doplňkové zázemí bude využívána fotbalová tribuna s bufetem, šatnami a toaletami, kde byly provedeny stavební úpravy pro potřebí zázemí rolby.

V létě si na hřišti budou moct zájemci zahrát basket, florbal, volejbal a další míčové sporty. Myšlenkou vybudování areálu se vedení města zabývá od podzimu 2019, a to ve spolupráci s místní průmyslovou školou, v jejíž blízkosti je komplex umístěn. Impulzem pro vznik byl špatný technický stav lázeňského kluziště, vysoké náklady na jeho provoz, ale i nefunkční rolba. „Multifunkční hřiště s ledovou plochou doplňuje další sportoviště v této části města, konkrétně městskou sportovní halu, fotbalová hřiště a městské koupaliště s wellness. Díky tomuto umístění je také dobře dostupné, v jeho blízkosti se nachází parkoviště i cyklostezka,“ uvedl místostarosta Jeseníku Václav Urban (STAN).

Rolby chystají stopy pro běžkaře. V části Jeseníků platí první stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách startuje zimní sezona, do běžeckých stop se vydaly první rolby. Stopy budou na víkend projeté například z Ovčárny na Švýcárnu, podmínky se připravují i v dalších úsecích hor. V nejvyšších partiích hor leží nyní zhruba 35 centimetrů...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Jeseník

Štítky Investice, sport, sportoviště, bruslení, zima, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.