neděle 16. ledna 2022 Ctirad

FOTOGALERIE: Strašidelní Krampus čerti vtrhli na zimní jarmark

Davy přilákala přehlídka děsivých masek a kostýmů krampus čertů v historickém jádru Olomouce. Skupinu pekelníků s anděly a Mikulášem bavila na Dolním náměstí stovky lidí. Propracované převleky obdivovali děti i dospělí, kteří toužili po fotce se strašidelnými figurami.

„Už po cestě na náměstí jsme potkali spoustu lidí, kteří se s námi chtěli na památku vyfotit. Nabrali jsme nějaké zpoždění, za to se moc omlouváme. Pak už ale šlo vše krásně,“ řekl Martin Šuba ze skupiny Krampus Olomouc k sobotnímu rojení „rakouských“ čertů.

Démonická Krampus show v centru Olomouce

neděle, 5. prosince 2021, 10:28

Démonická Krampus show v centru Olomouce
Démonická Krampus show v centru Olomouce

Zimní jarmark jako náhrada za zrušené vánoční trhy se o víkendu rozběhl naplno a centrum města ožilo. Proudy lidí se zastavovaly na pomezí Horního a Dolního náměstí, kde svítily oči hrůzných čertovských masek i zábavní pyrotechnika. „S akcí jsme maximálně spokojení. Celému týmu bych chtěl poděkovat a speciálně i mé mamce, která nám pomáhá šít a upravovat všechny kostýmy,“ vyjádřil vděk po netradiční Mikulášské nebo spíše čertovské události Martin Šuba.

Toho potěšilo i obnovení adventní atmosféry v Olomouci. „Usměvaví prodejci nám fandili ze stánků, všichni lidé byli úžasní,“ pochvaloval si vedoucí party pekelníků z Hané. Pro příští rok doufá v rozšíření skupiny i programu. „Těším se, že nás bude víc a snad bude i příznivější doba a budeme moc řešit třeba i s městem nějaké akce pro veřejnost,“ přál si Šuba.

Děsivá Krampus show v Olomouci táhne. Masku vyřezávám sto padesát hodin, říká šéf čertovské skupiny

I v ulicích hanácké metropole je možné narazit na rohaté příšery zvané Krampus. Rakouská či německá děsivá obdoba čertů před pár lety učarovala Martinovi Šubovi z Olomouce, a tak se pustil do výroby masek a kostýmů. Nadšení mu vydrželo, nyní má...

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Show, kultura, čert, Mikuláš, Krampus, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.