neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Město Přerov chce dohnat Vánoce. Na Štěpána otevře stánky se svařákem a punčem

Lidé z Přerova se letos přece jen dočkají svařeného vína a punče u vánočního stromku na náměstí. Na druhý svátek vánoční se otevřou některé prodejní stánky na Masarykově náměstí. Prodejci budou z šesti okýnek nabízet punče a svařáky, ale i langoše, párky v rohlíku, trdelníky, horkou čokoládu nebo kávu. O něčem podobném uvažuje i Prostějov.

Vánoční trhy se v letošním roce nemohly kvůli nařízení vlády konat, prodejních stánky byly po celou dobu zavřené. "Hned po zrušení nouzového stavu proto otevřeme některé stánky, aby si lidé od Štěpána do Nového roku mohli užít alespoň povánoční setkání se svými přáteli pod vánočním stromem," potvrdil primátor Přerova Petr Měřínský (ANO).

Každý den budou stánky otevřené od 9 do 22 hodin. "Na Silvestra plánujeme prodloužit provozní dobu až do jedné hodiny po půlnoci, aby si lidé užili silvestrovskou atmosféru a mohli přivítat příchod nového roku na náměstí. Program nepřipravujeme, ale k příjemné pohodě bude náměstím znít reprodukovaná hudba,“ dodal ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Otevřeno bude i na Nový rok, kdy město plánuje novoroční ohňostroj. Bude na břehu Bečvy 1. ledna v 18 hodin.

O otevření stánků se svařeným vínem a punčem uvažuje po skončení nouzového stavu také město Prostějov, které nyní zjišťuje zájem stánkařů.

Místo vánočních trhů bude v Olomouci zimní jarmark. Má vrátit adventní atmosféru

Vánoční atmosféra se od pátku vrátí do centra Olomouce. Vedení města nesouhlasilo s nařízením o uzavření adventních trhů, farmářské trhy se ale podle aktuálních pravidel konat mohou. Ve stáncích na náměstí se tak budou prodávat různé řemeslné...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky svařák, punč, stánky, otevření, nouzový stav, Vánoce, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.