neděle 16. ledna 2022 Ctirad

FOTOGALERIE: Pestrobarevná krása nad Přerovem. Ohňostroj přilákal tisíce lidí

Davy lidí si nenechaly ujít novoroční ohňostroj v Přerově. Profesionální pyrotechnická show se konala po roční pauze, loni jeho konání neumožnila covidová situace. Tentokrát se ale břehy řeky Bečvy nedaleko centra města zcela zaplnily nadšenými diváky z řad dospělých i dětí.

Desetiminutový program na pětici hudebních skladeb připravil ohňostrůjce Pavel Novák se svým týmem, pestrobarevné efekty vystřelovaly nad Bečvu ze sedmi pozic. Přímo od hradeb, břehů řeky či z oken a balkónů sledovaly ohňostrojné představení tisíce lidí.

„Poslední rok byl hodně náročný, a proto jsme se s mým týmem rozhodli, že novoroční ohňostroj připravíme ve veselém a optimistickém duchu. A tomu jsme přizpůsobili i hudbu. Ohňostroj bude mít pět hudebních částí - a až na jednu budou všechny rytmické a dynamické,“ uvedl hlavní autor Pavel Novák.

K prvnímu požáru letošního roku vyjížděli hasiči v Olomouckém kraji osm minut po půlnoci ve Šternberku, kde začaly hořet papírové krabice od zábavní pyrotechniky. Během Silvestra a na Nový rok ráno měli zatím hasiči 31 výjezdů. Většinou šlo o...

Samotný ohňostroj odstartoval v 18 hodin po úvodním slovu přerovského primátora Petra Měřínského (ANO). „Právě si užíváme první hodiny roku 2022 a za sebou zanecháváme mimořádně náročný rok 2021. Věřím, že tento rok se v nerovném boji s virem ponese v duchu alespoň dílčích úspěchů a naše životy se vrátí více k normálnosti. Doufám, že ohňostroj nad Bečvou by mohl být prvním příslibem lepších dnů,“ prohlásil primátor Měřínský.

Novoroční či silvestrovský ohňostroj organizovaný obcí se ani letos nekonal v řadě sídel napříč Českou republikou i Olomouckým krajem. Z okresních měst se uskutečnil pouze v Přerově a také v Jeseníku.

Epidemie v Olomouckém kraji zvolňuje. Přírůstky klesají už pátý týden v řadě

Epidemie koronaviru v Olomouckém kraji konečně výrazně zpomaluje. Za uplynulý týden přibylo přes dva tisíce případů, přírůstky klesají už pátý týden v řadě. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je za poslední týden 249 nově nakažených. Kraj má první...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky novoroční ohňostroj, koronavirus, covid, Silvestr, nový rok, Přerov, Olomoucký kraj

Komentáře

Článek má zakázané vkládání komentářů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.