středa 25. května 2022 Viola

VIDEO: Noční požár v areálu nádraží ve Šternberku zaměstnal deset jednotek hasičů

, aktualizováno 11. ledna 2022, 12:21

K nočnímu požáru v areálu šternberského vlakového nádraží vyrazilo deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Od půlnoci hořela střecha jedné z nevyužívaných drážních budov, hasičům se podařilo situaci ve druhém stupni požárního poplachu rychle dostat pod kontrolu.

„Jednalo se o neobydlenou, neužívanou budovu v majetku Českých drah. Okolo půlnoci došlo k zahoření střešní konstrukce. Podařilo se zabránit rozšíření na další objekty a škoda je nulová,“ řekl mluvčí HZS Olomouckého kraje Radek Buryánek.

Požár hasiči zlikvidovali do druhé hodiny ranní a nedošlo tak k omezení na železniční trati. „Při průzkumu byly uvnitř  budovy nalezeny známky po nouzovém obývání, hasiči však přítomnost osob v objektu vyloučili. Během hasebních prací se začal dovnitř propadat strop a části střešní konstrukce, velitel tedy rozhodnul o vedení zásahu zvenku pomocí výškové techniky,“ přidal podrobnosti k zásahu mluvčí Buryánek.

Příčina vzniku požáru je podle Buryánka nyní v šetření. Na místě situaci monitorovali ještě v ranních hodinách hasiči ze Správy železnic jednotky požární ochrany z Přerova.

Evakuační autobusy pro stovky lidí. Hasiči řešili nehodu na dráze i srážku autobusu s dodávkou

Dvě dopravní nehody dělilo na Šumpersku jen několik kilometrů i krátký časový rozestup. Jednotky IZS vyjížděly ke kolizi vlaku s osobním autem na přejezdu v Bohdíkově, poté hasiči rovnou přejeli do nedalekého Raškova, kde se srazila dodávka s...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Hasiči, HZS Olomouckého kraje, požár, zásah, Šternberk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.