neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Automatika pro desetitisíce palet. Kaufland za 1,7 miliardy rozšiřuje sklady v Olomouci

Rozlehlý areál distribučního centra Kauflandu na okraji Olomouce se v závěru minulého roku rozrostl o další přístavbu. V nové části areálu je sklad s kapacitou přes 23 tisíc paletových míst, který obsluhuje moderní automatický systém. Další hala je před dokončením, do oblasti investovala firma téměř 1,7 miliardy korun.

Kaufland v České republice provozuje dvě distribuční centra – v Modleticích u Prahy a v Olomouci. „Z geografického pohledu jde o ideální logistickou lokaci, která je schopna denně spolehlivě zásobovat všech 137 prodejen. Distribuční centra, v nichž aktuálně pracuje přes 900 zaměstnanců, se navíc co se týče sortimentu umí v případě potřeby z devadesáti procent zastoupit,“ uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Se stavbou nové skladové haly v Olomouci se začalo v lednu 2020, v září se do ní začal budovat takzvaný Hochregal (HRL), tedy plně automatizovaný zakládací systém. Ten olomoucký je vysoký 20 metrů a má 100 metrů do hloubky. Automatické nakladače v něm vozí zboží – například minerální vody, mléka a piva – dovnitř i ven, probíhá v něm tedy plně automatický pohyb zboží.

Na několik měsíců zavřeno. Kaufland v Olomouci projde modernizací

Po otevření druhé prodejny Kauflandu v Olomouci začne modernizace původní, dvacet let staré pobočky ve Štursově ulici. Hypermarket nedaleko hlavního vlakového nádraží bude zavřený několik měsíců, zákazníky od něj k nové pobočce dopraví také...

Díky 23 500 paletám byla navýšena celková kapacita skladu v Olomouci přibližně o třetinu. „Hochregal přinese lepší pracovní podmínky pro zaměstnance, práci ušetří hlavně řidičům vysokozdvižných vozíků. O práci ale rozhodně nepřijdou, protože těchto zaměstnanců je dlouhodobě nedostatek. Naopak. V konečném důsledku díky naší strategii zajistíme u nás v Olomouci práci více lidem,“ zdůraznil Juraj Bendík, vedoucí logistiky Kaufland ČR s tím, že provoz HRL skladu byl spuštěn v listopadu 2021.

V areálu je ve výstavbě také takzvaný Automatický sklad malých dílů (AKL) s integrovaným automatickým vyskladňovacím systémem. Jeho kapacita bude dalších zhruba deset tisíc palet, tato hala je přitom vhodná také pro skladování drobnějšího zboží, které nezaplní celé palety. „Jde například o nonfood, drogerii, potraviny a další pomalu obrátkové zboží. Krom zjednodušení práce a zvýšení stupně ergonomie dojde samozřejmě ke zjednodušení logistických procesů,“ doplnila mluvčí Maierl.

Vánoční strom Hanáček opustil olomoucké náměstí. V řezbářské škole z něj vyrobí nábytek

Jedna z posledních vzpomínek na Vánoce už opustila olomoucké Horní náměstí. Vánoční strom Hanáček rozřezali pracovníci odborné firmy, dřevo z mohutného kmene ale ještě bude mít další využití. Pod rukama studentů Střední školy řezbářské v Tovačově...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kaufland

Štítky Obchod, sklady, prodej, Kaufland, práce, podnikání, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.