neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Školáci z Přerova nahlédnou pomocí virtuální reality do molekul nebo na povrch Měsíce

Žáci z přerovských škol budou při výuce přírodních věd využívat virtuální realitu. Pomocí speciálních 3D brýlí si budou moci zblízka a v prostoru prohlédnout například buňku, ocitnou se v pralese nebo se vydají prozkoumat povrch Měsíce. Projekt je první svého druhu v Olomouckém kraji a město přišel na 800 tisíc korun.

Učitelé přírodních věd z přerovských základních škol budou mít už ve druhé polovině tohoto školního roku k dispozici několik stovek elektronicky zpracovaných materiálů ve formě 3D modelů, animací a videí, simulací, panoramatických fotek či rozšířené reality.

"Školy získají unikátní software, 3D brýle a v závěru ledna budou učitelé především přírodních věd proškoleni, jak učební pomůcku 21. století využívat," potvrdil náměstek primátora Přerova pro oblast školství Petr Kouba (ODS). Za katedrou strávil čtvrt století, a proto věří, že chystaná novinka děti nadchne a podpoří jejich zvídavost.

Svůj participativní rozpočet mají v Jeseníku i školáci, a to 75 tisíc korun

S participativním rozpočtem, kdy obyvatelé mohou sami vybrat projekty, do kterých pak radnice bude investovat peníze, má Jeseník bohaté zkušenosti. Stejný model nyní přenáší i na svou základní školu. Žáci budou moci sami navrhnout, jak vylepšit...

Stavba rostlin, časti lidského těla, molekuly

"Přerovští školáci budou mít jako první v kraji možnost stát se součástí ojedinělého výukového programu, na němž se podíleli odborníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Budou si moci prohlédnout třeba stavbu rostlin, části lidského těla, geometrické vzorce, molekuly ve 3D rozlišení nebo videa experimentů, které nelze z důvodu extrémního nebezpečí provádět ve školních laboratořích," dodal Kouba.

Software lze použít na PC, tabletech, interaktivních tabulích nebo dotykových obrazovkách, které dnes školy mají běžně k dispozici. Virtuální realita je určená školákům z druhého stupně, dostanou se tak k věcem, které na obrázcích v učebnicích nenajdou. Některé objekty si navíc budou moci přibližovat a zkoumat je v detailech. 

"Je to zajímavé zpestření výuky. Věříme, že naše školáky bude díky této novince probíraná látka více bavit," řekla ředitelka Základní školy Trávník Kamila Burianová.

Někteří komunální politici začali řešit, kolik je pohlaví. Pouze mužské a ženské, zdůrazňují

Významní komunální politici z Olomouckého kraje začali v poslední době řešit, kolik má člověk pohlaví. Starosta Zábřehu, náměstek olomouckého primátora nebo šéf koaliční strany na olomoucké radnici zdůrazňují, že existují pouze dvě pohlaví, mužské...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky virtuální realita, 3D, žáci, základní školy, výuka, přírodní vědy, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.