sobota 28. května 2022 Vilém

Krásné počasí lákalo k návštěvám Jeseníků. Skiareály se budou chystat na jarní prázdniny

Slunečné počasí přitáhlo do oblasti Jeseníků i do níže položených lyžařských areálů velké množství lidí. Zájem byl nejen o zimní sporty na sjezdovkách, ale také turistiku a další aktivity. Skiareály budou chtít v následujících týdnech navyšovat zásoby sněhu, v únoru čekají žáky a studenty jarní prázdniny.

"V sobotu bylo krásné slunečné počasí, v neděli bylo převážně slunečno. Přilákalo to velké množství lyžařů. Byla krásná zimní atmosféra," uvedl mluvčí Ski Arény Karlov Boris Keka. K dispozici tam bylo 6,5 kilometru sjezdovek. V sobotu bylo středisko limitováno opravou ložiska na horní stanici lanové dráhy na sjezdovce Ski express, v neděli už byla lanovka opět v provozu. Na sjezdovkách je v areálu 50 až 80 centimetrů sněhu. "Když to počasí umožní, budeme zasněžovat dále," uvedl Keka. Středisko chce být připraveno na začátek února, kdy začnou školákům jarní prázdniny.

S dobrou návštěvností o víkendu byl spokojen také zástupce střediska v Branné na Šumpersku Rostislav Procházka. "Návštěvnost byla dobrá, v neděli bylo asi 400 lidí. Sněhu máme dost, takže vydržíme, i kdyby přišla obleva," uvedl Procházka.

Trpělivě za skvostným výsledkem. Naší prací je předat dalším generacím kulturní dědictví, říká restaurátor Radomír Surma

Znalosti, smysl pro detail a čas. To vše a mnoho dalšího potřebuje ke své práci přední český restaurátor Radomír Surma, který má na kontě obnovu řady historických památek a artefaktů nejen v Olomouci. Díky jeho výtvarným dovednostem znovu září...

Pěkné počasí přilákalo lyžaře i další návštěvníky na Červenohorské sedlo. "Bylo pěkné počasí, na hory přijelo dost lidí. Kvůli absenci lanovky cítíme pokles návštěvnosti, ale i tak dorazilo dost lidí. Bylo to vidět i na parkovišti. Přijeli turisté, skialpinisté, běžkaři, lidé na procházku nebo na boby," přiblížil zástupce areálu Martin Dubský. Ve středisku se otevře nová lanová dráha, která nahradí stávající zastaralou.

Příliv lyžařů zažila i níže položená střediska, například areál v Hlubočkách nedaleko Olomouce. "Za nás velká spokojenost. V sobotu bylo hodně lidí, v neděli také, i když o něco méně. Byl to zatím letos jeden z nejlepších víkendů. Lidé vyjeli ven, bylo krásné počasí," uvedl provozovatel areálu Michal Stojmenov.

Olomouc letos čekají opravy důležitých ulic. Omezí to dopravu i tramvaje

Obyvatele Olomouce čekají v letošním roce opravy některých frekventovaných silnic, které omezí dopravu. Patřit k nim bude především rekonstrukce třídy Svobody u okresního soudu a polikliniky, ale také oprava úseku mezi dvěma mosty na Masarykově...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Petr Vlček, Ski Aréna Karlov

Štítky Lyžování, Ski areál, sjezdovka, zasněžování, Jeseníky, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.