sobota 28. května 2022 Vilém

Série dokumentů Ve stínu představuje úspěšnou výtvarnici. Diváky zavede i do galerie Louvre

Premiéra třetího a poslední dílu minisérie Ve stínu, ukazuje další skrytou osobnost Olomouce. Výtvarnice a pedagožka Denisa Klemscheová tvoří svá díla v centru hanácké metropole, výsledky své kreativity a umu pak prezentuje v prestižních výstavních prostorách po celém světě.

„Jako poslední osobnost, jsme se rozhodli divákům představit Denisu Klemscheovou. Malířku, která má v centru Olomouce nenápadnou, ale světově významnou autorskou galerii. V dokumentu prozradí, jak pracuje na svých obrazech, kde bere inspiraci a taky nás provedla svou vírou k bohu,“ popisuje Marek Pešl, člen autorské dvojice dokumentární série Ve stínu. 


Denisa Klemscheová je moderní impresionistka, která originálním způsobem kombinuje barvy a její malba má výraznou strukturu. Pro svůj specifický způsob tvorby je oblíbená a vystavovala v několika světových metropolích jako například v Londýně, New Yorku, Vídni či Mnichově. „Jaký to byl pocit? Já jsem věřící člověk, takže jsem připravená na zázraky,“ říká na úvod snímku s úsměvem úspěšná olomoucká umělkyně.

Skromně ukrytí Ve stínu. Divadelníci s kamerou představují úspěšné osobnosti z Olomouce

Covidové restrikce kulturního dění stály na počátku dokumentární tvorby, do které se pustili dva přátelé z olomouckého divadla Jakub Plánka a Marek Pešl. Po úspěšném snímku Za zavřenými dveřmi, který na YouTube přibližoval osud restaurací a barů...


Během natáčení měla významná malířka výstavu také přímo v kolébce impresionismu a to v pařížském Louvru. „Podařilo se nám získat záběry přímo z výstavy a jsme rádi, že se diváci můžou aspoň tímhle stylem podívat do nejvýznamnější světové galerie, kde jsou vystaveny nejcennější díla světového malířství. Byť jen na pár sekund,“ přiblížil za autory dokumentu Jakub Plánka.

Třídílný soubor dokumentů představila kromě Denisy Klemscheové také práci a příběh kytaráře Lukáš Sedláčka a bikera a výrobce kol Jakuba Junka. Minisérii Ve stínu nyní čeká pauza, ve které budou tvůrci připravovat další pokračování. „Budeme rádi, když nás diváci upozorní na osobnost, která je opomíjena a její práce má přesah za hranice Olomouce,” podotkl Marek Pešl z pp-productions.

Z garáže k výrobě špičkových kol. Dokument Ve stínu představuje další olomoucký příběh

V dalším pokračování minisérie Ve stínu, která představuje mimořádné osobnosti Olomoucka, se její tvůrci zaměřili na bikera Jakuba Junka. Ten se kvůli své zálibě naučil navrhovat a vyrábět kola určená pro jízdu v bike parcích. Speciální bicykly...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PP Productions

Štítky Film, dokument, umění, galerie, Denisa Klemscheová, Ve stínu, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.