pondělí 28. listopadu 2022 René

Prostějov nechal odtáhnout dalších pět vraků. V ulicích strašily víc než půl roku

Z Prostějova zmizelo pět automobilů, které měly propadlou technickou prohlídku a více než půl roku zavazely v ulicích. Vraky nechala odtáhnout zdejší radnice, majitelé mají ještě tři měsíce šanci dostat svá vozidla zpět, pokud zaplatí náklady na odtah.

Vraky nechala radnice odstranit tento týden v úterý ze sídlišť na severozápadě Prostějova a z Okružní ulice. Všechna vozidla měla propadlou STK a více jak šest měsíců parkovala v rozporu se zákonem v ulicích. Město majitele aut opakovaně vyzývalo, ať se o svá vozidla postarají. 

Odtahová služba odvezla například Opel Astra z ulice Finské od restaurace Koliba, Nissan Almera z parkovišti mezi supermarkety v Plumlovské ulici, Škodu Felicii ze sídliště Svobody a Fiat Punto a Daciu Logan z Okružní ulice. 

Za odtažená auta si řidiči v Přerově připlatí. V krajním případě až čtyři tisíce korun

Motoristé, kteří parkují v ulicích Přerova, by měli zpozornět. Zdejší radnice zdražila ceny za odtah špatně zastavených vozidel. V krajním případě to řidiče může přijít na téměř 4 tisíce korun. Suma se zvyšuje rovněž s každým dnem, kdy odtažený...

Opuštěná vozidla půjdou do veřejné dražby

"Tato vozidla dlouhodobě a v rozporu se zákonem zabírala místa na veřejných komunikacích. S odtahy jsme započali v loňském roce a budeme pokračovat. Pokud si majitelé vozidla po zaplacení nákladů za odtah a skladování do tří měsíců nevyzvednou, přistoupí město k jejich prodeji formou veřejné dražby," popsal další postup náměstek primátora Prostějově Jiří Pospíšil (Pévéčko).

S autovraky v ulicích bojují téměř všechna velká města v Olomouckém kraji. Kromě Prostějova, který fotografie odstavených aut začal zveřejňovat na internetu, se do boje s autovraky pustila například také Olomouc. Přerov zase před několika dny varoval, že cena za odtah v letošním roce poroste. V krajním případě může řidič zaplatit až kolem čtyř tisíc korun.  

Prostějov zveřejnil fotky autovraků a hledá jejich majitele. Jinak auta odtáhne a bude chtít úhradu

Prostějovská radnice pokračuje ve svém boji proti autovrakům, které hyzdí ulice. Nyní zveřejnila fotografie jedenácti opuštěných vozidel a vyzývá jejich majitele, ať je odstraní. Auta jinak odtáhne, zaparkuje a po majitelích bude chtít úhradu. Ta...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky odtah, vrak, parkování, přestupek, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.