úterý 27. září 2022 Jonáš

Charitativní koncert na pomoc Ukrajině v Olomouci vynesl přes 600 tisíc korun

Charitativní koncert v Moravském divadle v Olomouci na pomoc Ukrajině sužované válkou vynesl přes 600 tisíc korun. Sledoval jej zcela zaplněný sál s kapacitou 420 míst. Výtěžek z koncertu poputuje na nákup zdravotnického materiálu a ochranného vybavení pro obránce Ukrajiny.

Benefiční akce se zúčastnili přední čeští písničkáři. Na jevišti divadla vystoupili Karel Plíhal se synem Matějem, Xindl X, Karel Holas a František Černý z kapely Čechomor, Jaroslav Samson Lenk a kapela Mňága a Žďorp. Právě Karel Plíhal byl iniciátorem charitativního vystoupení, svou myšlenkou následně nadchnul i další kolegy z branže. 

"V tuto chvíli koncert vynesl částku asi 618 tisíc korun. My doufáme, že se to ještě pohne a ještě se dostaneme na víc," uvedl včera pozdě večer mluvčí divadla David Kresta.

Vstupenka do divadla přišla na tisícikorunu. Lístky byly vyprodány jen několik hodin po zveřejnění informace o konání koncertu. Pro zájemce, kteří do divadla nedostali nebo si jej chtěli vychutnat z domova, připravili pořadatelé on-line přenos. Vstupenky na něj byly k dostání za 200, 500, 1000, 5000 nebo 10 tisíc korun. Suma, kterou se takto podařilo vybrat, činila téměř 200 tisíc korun.

Výtěžek z vystoupení bude směřovat společnosti Post Bellum. Za vybrané peníze plánuje podle ředitele pobočky Paměť národa Střední Morava Petra Zavadilová nakoupit zdravotnický materiál. Pořídí také ochranné vybavení zvyšující bezpečnost obránců Ukrajiny, jako jsou neprůstřelné vesty, helmy, rukavice, vysílačky, drony s nočním viděním a další neútočné vybavení.

Asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky se přesune do Hanáckých kasáren

Krajské asistenční centrum pomoci ukrajinským uprchlíkům se kvůli vyšší kapacitě přestěhuje do Hanáckých kasáren. Otevře se v pondělí ráno. Hned v pondělní odpoledne proběhne také první den materiální sbírky.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Moravské divadlo Olomouc

Štítky koncert, charita, pomoc, Ukrajina, Rusko, válka, Olomouc, Moravské divadlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.