čtvrtek 1. prosince 2022 Iva

Poděkování a přání konce pandemie. V prostějovské nemocnici se rozsvítilo symbolické srdce

O více než čtyři tisíce covid pozitivních pacientů pečovali zdravotníci během uplynulých dvou let v nemocnicích skupiny AGEL v Prostějově, Přerově a Šternberku. Jako poděkování a symbolický konec pandemie se na jedné z budov prostějovské nemocnice rozsvítilo velké srdce.

Pouze v šestnácti oknech z rozlehlé nemocniční budovy se svítilo při speciálním večeru, který byl vymezen k symbolickém vyjádření vděku zdravotníkům. „Chtěli jsme tímto gestem vyjádřit velké poděkování zaměstnancům nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku, a také všem ostatním, kteří nám pomohli zvládnout pandemii koronaviru,“ vysvětlil Jiří Ševčík, předseda představenstva společnosti AGEL Středomoravská nemocniční a doplnil: „Srdce jsme zvolili, protože jej vnímáme jako symbol, který v nás evokuje lásku, odvahu, statečnost, bojovnost a sebeobětování. To jsou všechny vlastnosti, které se u našich zaměstnanců v průběhu pandemie projevily. Rádi bychom, kdyby se toto srdce stalo symbolem konce pandemie v podobě, kterou jsme znali za poslední dva roky,“ míní lékař, který stojí v čele trojice zdravotnických zařízení v Olomouckém kraji.

Andělský tanec prozářil večer v olomoucké nemocnici. Pro potěšení zdravotníků i pacientů

Netradiční a emotivní podívanou nabídl podvečerní pohled z okna pacientům a zdravotníkům ve Fakultní nemocnici Olomouc. V areálu nemocnice vystupovala umělecká skupina se světelnými křídly. Na podporu lékařů, sester i nemocných lidí předvedly...

Podobně jako při řešení pandemie i při vymýšlení a uskutečnění symbolické aktivity podle Ševčíka spojila síly řada pracovníků nemocnice i dalších lidí. „Od samotného nápadu po realizaci uběhlo pár týdnů. Do rozsvícení byli zapojeni zaměstnanci z marketingu, správy nemocnice, sekretariátu, řidiči sanitek, pak také předseda výboru Společenství vlastníků jednotek domu, ze kterého se fotilo,“ vyjmenoval Jiří Ševčík. O efektní snímek pak postaral fotograf Radek Kukla.

Pandemie koronaviru v AGEL Středomoravské nemocniční v číslech:
Počet celkem hospitalizovaných s covid-19: přes 4000
Průměrná doba hospitalizace jednoho pacienta: 13 dnů
Počet naočkovaných osob: přes 98 000
Počet PCR testů: více než 142 000
Zdroj: Skupina Agel
Očkovací místo ve fakultní nemocnici omezí provoz. O vakcinaci není zájem

Kvůli nezájmu o vakcinaci proti koronaviru se očkovací místo v olomoucké fakultní nemocnici ode dneška stěhuje na Kliniku pracovního lékařství. Otevřeno bude pouze dva dny v týdnu, z toho jeden den jen odpoledne. Epidemie koronaviru v Olomouckém...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Radek Kukla

Štítky Covid-19, zdraví, pacient, zdravotníci, lékař, nemocnice, Prostějov, Přerov, Šternberk, AGEL, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.