sobota 28. května 2022 Vilém

Přerovský magistrát zná návrhy do participativního rozpočtu. Veřejnosti budou představeny v červnu

Do konce dubna mohli přerovští občané zasílat návrhy projektů do participativního rozpočtu. V polovině června bude ve velkém sále Městského domu veřejné projednávání, kde navrhovatelé budou moci své projekty blíže představit a přesvědčit spoluobčany, aby pro jejich návrh hlasovali.

V participativním rozpočtu se sešlo 45 návrhů. "Obecně se jedná o nápady směřující do oblasti zlepšení veřejného prostranství, relaxace, ekologie, sportovního vyžití, některé návrhy míří do podpory cyklodopravy či do bezpečnosti dopravy," uvedl v tiskové zprávě vedoucí odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavel Gala.

Gala také upozornil, že některé návrhy od občanů nejsou objektivně realizovatelné, nebo jde o návrhy nesplňující zadání. Projekty, které by bylo možné zrealizovat budou zveřejněny nejpozději ve středu 15. června na webových stránkách. O dva dny později budou návrhy veřejně prezentovány. 

Přerov plánuje obnovu nevzhledné budovy, část ale patří státu. Je tam riziko vysoké pokuty, varuje opoziční zastupitel

Do další fáze postoupil plán na rekonstrukci nevzhledné budovy na adrese náměstí T. G. Masaryka 16 v samotném centru Přerova. Město podle architektonického návrhu kyperské společnosti Anagram&Gruppa vyhlásí zakázku a soutěž na zhotovitele...

"Každý občan může na projednávání přijít, seznámit se s návrhy a pokládat navrhovatelům otázky. To může pomoci v rozhodování, který nápad bude chtít podpořit," doplnil koordinátor akce František Zlámal z přerovského magistrátu. Na participativní rozpočet je vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Zvítězit tedy mohou tři projekty, každý za 500 tisíc, nebo více malých projektů. 

O vítězných projektech budou hlasující rozhodovat od 20. června do 31. července. "S výsledkem - tedy s tím, které projekty dostaly od hlasujících nejvíce bodů - seznámíme Přerovany 15. srpna," uvedl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Město Přerov

Štítky Přerov, rozpočet, návrhy, rozvoj, projekty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.