pondělí 4. července 2022 Prokop

TIP NA VÝLET: Malý Rabštýn nabízí nádherné výhledy i pozoruhodný dvojitý most

Dnes se vydáme na výlet na Malý Rabštýn u Domašova nad Bystřicí. Na trase jsou nádherné výhledy do přírody, vidět zde můžeme pozoruhodný dvojitý most nebo zajímavý břidlicový lom. Cesta je nádherná, ale místy náročnější, takže není vhodná například pro kočárky.

FOTOGALERIE: Malý Rabštýn

pátek, 27. května 2022, 17:11

FOTOGALERIE: Malý Rabštýn
FOTOGALERIE: Malý Rabštýn

Malý Rabštýn je asi 40 metrů vysoká okrajová skála nad řekou Bystřicí. Nachází se na modré turistické značce mezi Domašovem nad Bystřicí a Jívovou. Turisticky atraktivní místo je dobře známé také horolezcům. Skalní výchozy jsou jedním z mála lezeckých terénů v okolí. Zdroj: hrady.cz

Auto parkujeme na náměstí u obecního úřadu v Domašově nad Bystřicí a pokračujeme ulicí Dlouhá po modré turistické značce. Zhruba po 3 kilometrech chůze krásnou přírodou se dostaneme na vyhlídku Malý Rabštýn. Zde se naskytne nádherný výhled do přírody, můžeme si zde opéct i buřt, a když budeme mít štěstí uvidíme i pomalu projíždějící vlak.

Poté pokračujeme po modré značce až k dvojitému mostu který je velmi ojedinělý a zajímavý tím, že nad potokem Jírovec vede silnice a nad silnicí železniční trať. Po cestě k mostu narazíme na železniční tunel a břidlicový lom. Poté se vracíme asi 500 metrů a odbočujeme vlevo po červené Domašovské trase na rozcestí vpravo a po cyklostezce hned na první odbočce opět vpravo.

Po zhruba 1 kilometru se dostaneme nad kamenný lom, kde se naskytne krásný výhled jak na lom, tak na nedaleký Domašov. Poté se vracíme na cyklostezku, a jakmile se dostaneme na asfaltovou cestu opět vpravo, scházíme po cestě podél dolu k železniční trati. Za přejezdem zůstaneme vlevo a po cestě dojdeme zpět do Domašova na ulici Dlouhou, kterou se dostaneme zpět na náměstí. Pár metrů od něj ještě najdeme kostel sv. Anny.

Na závěr bych upozornil že cesta je místy náročnější a není vhodná pro kočárky.

Další tipy na výlety od Jakuba Holuba jsou také na instagramu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jakub Holub

Štítky tip na výlet, Malý Rabštýn, výhled, dvojitý most, lom, Domašov nad Bystřicí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.