sobota 1. října 2022 Igor

Při koupání v Plumlovské přehradě nic nehrozí. Voda je čistá, potvrdily rozbory

Lidé se mohou bez obav koupat v Plumlovské přehradě nedaleko Prostějova. Podle posledního hygienického rozboru je voda stále čistá, a lidem tak žádné zdravotní problémy nehrozí. Odběry vody v přehradě probíhaly tento týden, vzorky z přírodního koupaliště Poděbrady u Olomouce odeberou hygienici později.

"Voda je na Plumlově vhodná ke koupání, ukazatel jakosti vody je opět na stupnici jedna. Znamená to, že voda je nezávadná, s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci a s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi," uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Markéta Koutná.

Při rozborech vzorků vody se hodnotí smyslově postižitelné ukazatele jakosti vody, jako znečištění odpady a přírodní znečištění, tak i výsledky mikrobiologických, biologických a chemických laboratorních analýz. Informace o kvalitě vody ke koupání jsou na webových stránkách hygienické stanice.

FOTOGALERIE: Na pláž U vrbiček na Plumlovské přehradě se vrátilo stromořadí vrb

Na pláž U vrbiček na Plumlovské přehradě u Prostějova se vrátilo stromořadí vrb. Stromy s větvemi padajícími do vody zde rostly ještě před pár lety, nakonec je dohnalo stáří a bagrování dna. Nové stromořadí zde na vlastní náklady se souhlasem...

Štěrkopísková jezera Poděbrady mají čistou vodu po celé léto. S vodou zde není problém dlouhodobě, podle odborníků díky hydrogeologickým poměrům nádrže. Problémy se naopak v minulých letech vyskytovaly na Plumlově, a to i přesto, že byla přehrada před časem rekonstruována a Povodí Moravy její dno vyčistilo. Důvodem byly především přemnožené sinice.

Lidé mohou vyrazit i na ostatní venkovní koupaliště. Otevřeny pro veřejnost jsou již například i venkovní prostory Aquacentra v Šumperku, od středy je v provozu také Bratrušovské koupaliště. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky Plumlov, rekreace, zdraví, koupaliště, hygiena, sinice, přehrada, Poděbrady, koupání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.