pondělí 28. listopadu 2022 René

Obyvatelé Olomouckého kraje jsou nejlepší v třídění odpadů. Ročně jde o 90 kilogramů na hlavu

Každý obyvatel Olomouckého kraje průměrně za rok vytřídí téměř devadesát kilogramů odpadu, což je nejlepší výsledek mezi všemi regiony v České republice. Nejvíce je kovu, následuje starý papír. Region je na špici také v třídění gastroodpadu, Šumperk byl vůbec první v zemi, kdo s tím začal.

"Chci poděkovat obcím a lidem, kteří odpad třídí, a poprosit je, aby ve svém úsilí nepolevovali. Separace odpadu je nutnou podmínkou k jeho recyklaci či jinému využití, což je směr nejen správný, ale po ukončení skládkování i nezbytný," uvedl Martin Šmída (PirSTAN), radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství.

Lidé v Olomouckém kraji podle aktuálních dat společnosti EKO-KOM vytřídili minulý rok 89,7 kilogramu papíru, skla, kovu, plastu a nápojových kartonů na obyvatele.

Hejtmanství ve spolupráci s městy a obcemi nyní připravuje nový systém sběru a třídění komunálního odpadu. Do dvou let by v olomoucké čtvrti Chválkovice mělo vyrůst centrum, které bude zpracovávat odpad ze všech měst a obcí, které do systému vstoupí. 

Obce v kraji začínají třídit gastroodpad. Ze zbytků jídel je zelená energie, pokryla by odběr desítek domácností

Třídění gastroodpadu si v Olomouckém kraji získává stále větší podporu. Jako první v zemi začali se sbíráním zbytků jídel a odpadů z kuchyni lidé v Šumperku, nyní se připojují další města. Desítky tun odpadů putují do bioplynové stanice v...

"Nový systém nabídne nejlepší technologii, kdy budeme moci dotřiďovat směsný i separovaný odpad. Tak budeme schopni co nejvíce surovin směrovat k recyklaci, případně k energetickému využití, a naopak se maximálně obejít bez skládek, jejichž poplatky se budou každý rok skokově zvedat," dodal v tiskové zprávě radní Šmída.

Stále větší podporu si v Olomouckém kraji získává také třídění gastroodpadu. Jako první v zemi začali se sbíráním zbytků jídel a odpadů z kuchyní lidé v Šumperku, nyní se připojují další města. Desítky tun odpadů putují do bioplynové stanice v Rapotíne, která z nich vyrábí teplo a zelenou energii.

V Šumperku odstartoval pilotní projekt loni v květnu. Do konce roku obyvatelé vytřídili téměř 51,5 tun odpadu. Gastroodpad tvoří až třetinu komunálního odpadu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Olomoucký kraj, EKO-KOM

Štítky třídění, odpad, žebříček, ČR, EKO-KOM, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.