pondělí 4. července 2022 Prokop

VIDEO: Policie v kraji potřebuje doplnit stavy. V kampani využívá i náborovou tramvaj

Ulicemi Olomouce jezdí od středečního rána speciálně polepená tramvaj propagující práci u policie. Krajské ředitelství chce do konce roku najít 150 nových policistů a policistek, ty láká na rozmanité úkoly a možnosti, které služba u policie nabízí. V některých lokalitách získají příslušníci také přednost při pronájmu obecních bytů.

Podvodů při prodeji zboží na internetu přibývá. Buďte obezřetní, varuje policie

V posledních dnech přibylo na Přerovsku internetových podvodů. Většina z nich má podobný scénář. Podvodník se staví do role zájemce o koupi zboží, jde mu však jen o bankovní údaje prodávajícího.

Policie České republiky potřebuje v Olomouckém kraji personálně obsadit pozice od Javorníku na Jesenicku až po Kojetín na Přerovsku. Na Jesenicku nováčci získávají navíc i přednostní pronájem městských a obecních bytů. U policie nyní slouží v kraji 1904 lidí, ročně krajské ředitelství opustí zhruba 100 policistů

"Krajské ředitelství nenavyšuje početní stavy, pouze z důvodu přirozené fluktuace doplňuje uvolňovaná služební místa po policistech, kteří ukončili služební poměr," uvedla policejní mluvčí. Aktuálně má podle ní policie nejvíc volných míst v okresech Olomouc, Přerov a Jeseník. "V Olomouci je to 31 volných tabulek z celkových 499, v Přerově 17 z 318 a v Jeseníku osm ze 145," upřesnila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Ročně podle ní opustí policii v kraji průměrně zhruba 100 policistů. Někteří odcházejí například i do jiných krajů. "Také se nám neustále generačně obměňuje složení policejního sboru a někteří policisté odchází do civilu," dodala policejní mluvčí.

Na volná místa v řadách policie upozorňuje ode dneška náborová tramvaj, která vyrazila do ulic Olomouce poprvé dnes ráno. Tramvaj se speciálními polepy bude po Olomouci jezdit dalších 12 měsíců. Kampaň, kterou doplňuje i krátké video, nabízí zájemcům místa na různých pozicích, ať už na dopravním inspektorátu nebo u cizinecké policie, uchazeč se může po přijímacím řízení uplatnit také v oddělení hlídkové služby a později i ve vyšších pozicích na jakémkoliv útvaru.

Průměrný plat policistů v Olomouckém kraji činil v roce 2018 41 433 korun, v roce 2019 to bylo 44 738 korun a loni jejich průměrná mzda stoupla na 47 576 korun.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Práce, policie, reklama, tramvaj, Olomouc, Olomoucký kraj, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.