úterý 27. září 2022 Jonáš

Lidl chystá prodejnu u litovelského pivovaru. V plánu je i fotovoltaická elektrárna na střeše

Konkrétnější obrysy už má plánovaná prodejna Lidlu v Litovli. Nová pobočka má vyrůst přeměnou částečně nevyužívaného areálu v Palackého ulici naproti litovelského pivovaru. Společnost nyní nechává posoudit záměr z hlediska vlivu na životní prostředí, poté může přikročit k dalším přípravám.

Nová širokosortimentní prodejna má v Litovli vyrůst na pozemku o rozloze zhruba devět tisíc metrů čtverečních, který vznikne po demolici stávajících objektů. Ty využívá v současnosti zemědělská firma MJM Agro, další dům slouží jako ubytovací zařízení s apartmány. Samotná novostavba má zahrnout zastavěnou plochu 2400 metrů čtverečních, prodejní plocha pak bude o tisíc metrů menší. "Společnost Lidl by ráda postavila novou, moderní, ekologickou prodejnu v Litovli, nicméně aktuálně se nacházíme v ranné fázi příprav projektu. Před zahájením výstavby budeme veřejnost včas informovat," prohlásil mluvčí obchodního řetězce Tomáš Myler,

Záložna v Litovli ubytuje uprchlíky zřejmě v červenci. Uleví i rodinám, které nabídly pomoc

Dlouho nevyužívané pokoje v historické budově Záložny jsou v Litovli připravené pro nové využití. Město na konci března spustilo rychlou rekonstrukci zchátralého interiéru, opravené ubytovací kapacity zřejmě od poloviny července začnou sloužit...

Na střeše prodejny je v plánu i solární elektrárna s takřka 300 fotovoltaickými panely. Parkoviště je podle dokumentace pro posudek EIA navrhováno pro 117 automobilů. Ty budou k prodejně jezdit z ulice Palackého, příjezd větších aut pro zásobování pak obstará vedlejší ulice Nádražní.

Kvůli složitějšímu napojení na hlavní průtah Litovlí se zabýval projektem také Dopravní inspektorát Policie ČR, jehož kladné stanovisko bylo jednou z podmínek pro výstavbu. Úsek ulice Palackého u pivovarské železniční vlečky společně s dalším částí ulice Dukelská je navíc v příštím roce zařazen do krajského plánu rekonstrukcí, touto etapou by měla skončit víceletá oprava silniční spojnice Litovle s Uničovem.

Tržnici zkrášlí posezení s květinami. Opuštěná budova je k mání za 60 milionů

Přelom června a července pro olomouckou tržnici v centru města znamenal další krok ve zkrášlení dlouhá léta zanedbávané oblasti. Výstaviště Flora, které má od letošního roku oblast ve správě, pokročilo ve vytvoření takzvaného Green pointu. Zeleň...

Obchodní společnost Lidl rozšiřuje počet svých prodejen nejen v Olomouci, kde by se měla v srpnu otevřít již šestá pobočka nedaleko nové bytové zástavby na Šibeníku. V okolí Litovle jsou již zavedené pobočky mimo krajské metropole také v nedalekém Uničově, Šternberku či v Mohelnici. „Obecně platí, že společnost Lidl stále hledá vhodné lokality k výstavbě a provozování svých prodejen,“ říká mluvčí Tomáš Myler.

Podle stanoviska Městského úřadu Litovel je plánovaná prodejna v souladu s územním plánem a zvažovaných pozemcích je tedy stavba přípustná. „Vím, že pokud tady vznikne Lidl, tak to ochromí další podniky, které tady jsou. Ať už je to Tesco nebo zejména drobní podnikatelé, které to asi značně poškodí. Musíme si přiznat, že je to populární obchod, i když řada lidí na ně třeba na sociálních sítích nadává. Na druhou stranu tam najde spousta lidí práci a pro většinu obyvatel to zvýší občanskou vybavenost například také pro oblast Unčovic nebo Chořelic,“ uvažoval před časem starosta Litovle Viktor Kohout (SNK).

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Obchod, bydlení, Lidl, prodejna, parkování, doprava, Litovel, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.