úterý 27. září 2022 Jonáš

Kytičkové samolepky navigují turisty v Olomouci novou stezkou. Část značek si ale někdo odnesl

Další atraktivní poznávací trasu vedoucí hanáckou metropolí připravila Olomouc pro letošní léto, návštěvníci i obyvatelé města si mohou projít květinovou stezku. Ta spojuje šest památek a dalších zajímavých míst, které dostaly na prázdniny floristickou výzdobu. Zájemce provedou po stezce speciální samolepky na chodníku, několik těchto značek už si však přivlastnili neznámí nenechavci.

Dál podporovat vloni narůstající segment domácího turismu plánuje i pro letošní rok vedení olomoucké radnice. Jedním z prvků má být připomenutí pověsti Olomouce coby města květin. K řadě floristických instalací a záhonů se ve městě od poloviny července připojily také kvetoucí rostliny u památek nové květinové stezky.

Speciální nátěr kašny zničil vandal v Prostějově den před dokončením. Oprava stála 150 tisíc

Pouhé dva dny měl schnout speciální nátěr na opravené kašně nedaleko centra Prostějova, dílo se však dokončit nepodařilo. Neznámý vandal nový povrch poškodil a město muselo po zásahu výtržníka nechat vodní prvek znovu rekonstruovat za 150 tisíc...

Ta vede od Horního náměstí do Michalské ulice do krátkého stoupání na Žerotínovo náměstí k soše Svatého Floriana. Trasa značená květinovými samolepkami na chodníku či dlažbě pak pokračuje k vile Primavesi a arcibiskupskému paláci. Přes Bezručovy sady se turisté dostanou do Hrnčířské ulice a dál na Dolní náměstí k Mariánskému sloupu. Další pokračování trasy vede k Terezské bráně a do Smetanových sadů k oranžerii. „Stezka vede po šesti zajímavých místech, které spojuje s pojetím Olomouce jako města květin. Pro turisty je to opět další vycházkový okruh městem. Od konce týdne by měl být v informačním centru k dispozici letáček, který zájemce stezkou také provede,“ přiblížila mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová. Květinová aranžmá připravilo Výstaviště Flora Olomouc, jehož parky stezka také protíná a představuje.

Květinové značky zaujaly při procházení Olomoucí i místní obyvatele. Zároveň si ale všimli, že po několika dnech už samolepky na některých místech chybí. „Jedná se o technologii přímo určenou k nalepení na komunikace, která je používaná i například na prestižních cyklistických závodech. Turistické informační centrum už ale bohužel eviduje několik případů sloupnutí a odcizení těchto samolepek. Stezka se tak bude zhruba jednou týdně procházet a chybějící značky se případně nahradí novými,“ doplnila Jana Doleželová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Markéta Záleská

Štítky Turistika, atrakce, výlet, stezka, památky, park, Olomouc, květiny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.