pondělí 15. srpna 2022 Hana

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

VALACHY MAN je opět tu! Užijte si triatlon i koupání u valašského Balatonu

PR článek

Trasy pro zkušené sportovce, ale začátečníky i pro děti: to vše letos opět nabídne Valachy Man - největší český triatlonový závod pro širokou veřejnost, který vypukne v pátek 5. a sobotu 6. srpna u vodní nádrže Na Stanoch přezdívané jako Balaton v Novém Hrozenkově na Vsetínsku.

Pojďte si i vy užít skvělý rodinný víkend s koupáním a závoděním, do kterého se může díky přívětivým distancím zapojit opravdu každý včetně dětí. Registrovat se můžete na www.valachytour.cz.

„Po covidu si konečně můžeme nejoblíbenější akci našeho seriálu DATART Valachy tour užít naplno bez jakýchkoli omezení a máme radost, že o ni sportovci mají stále takový zájem. Startovní listina už se plní, i letos očekáváme kolem tisícovky účastníků. Díky tomu, že se akce koná přímo u vodní nádrže, je ideální doslova pro celou rodinu. Závodění i fandění se tady dá spojit s letním koupáním, případně i s pobytem v našich hotelech,“ láká hlavní pořadatel Bohuslav Komín z Resortu Valachy Velké Karlovice.

Co vás u valašského Balatonu čeká?

Pátek 5. srpna dopoledne bude tradičně zasvěcen závodům dětí. Ty nejmenší do 6 let závodí v běhu, ty starší už na klasické triatlonové trati zahrnující plavání, kolo a běh na kratší vzdálenosti dle věku.

V pátek 5. srpna odpoledne odstartuje závod na kratší trase, která je svými distancemi (250 m plavání, 12 km kolo a 3,5 km běh) ideální pro začátečníky a hobby sportovce.

V sobotu 6. srpna se uskuteční závod na hlavní, delší trati zahrnující 350 m plavání, 16 km na kole v terénu a 4,5 km trialového běhu, kterého se můžete zúčastnit i ve štafetě.

„Trasy Valachy mana představují mini triatlon a obzvláště kratší trasa je ideální pro hobíky. Pro mnohé bývá vůbec první závodní zkušeností s triatlonem. Nahrává tomu i fakt, že se u nás startuje intervalově. Odpadá díky tomu obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců na trati,“ dodává Bohuslav Komín.

Těšit se můžete i na doprovodný program se stánky partnerů, servisem kol i bohatou tombolou. Titulární partner DATART vás pozve do chill out zóny s lehátky, drobným občerstvením, skákacím hradem, soutěží  "Staň se malým elektrospecialistou", gamingovou zónou se Sony Playstation 5 a fotokoutkem. Závod bude živě přenášen na internetu hned několika kamerami včetně dronu.

Tradičního moderátora Stanislava Bartůška letos vystřídá neméně zkušený sportovní reportér a komentátor České televize Tomáš Budka, který je autorem dokumentu o 40 letech triatlonu v Česku.

Zajímavostí jsou také oblíbené pamětnické medaile – děti čeká v cíli sladká perníková medaile, dospělé pak kovová 3D medaile s originálním designem.

Speciální tip (nejen) pro závodníky
Součástí DATART Valachy tour jsou nejen samotné závody, ale i možnost kvalitní přípravy při sportovních kempech a dalších pobytech. V nejbližší době se chystají:
3. – 6. 8. Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem, nejlepším českým Ironmanem, ve Spa hotelu Lanterna (v ceně je i startovné na Valachy manovi)
16. – 19. 10., 20. – 23. 10. Běžecká škola Miloše Škorpila ve Spa hotelu Lanterna

Ohodnoť článek

Štítky Valachy, Man, soutěž, děti, hotel Horal, Velké Karlovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.