úterý 27. září 2022 Jonáš

U Dlouhých strání zasahoval vrtulník. Na stejném místě se zranil muž na elektrokole a žena na koloběžce

Na stejném místě pod nádrží Dlouhé stráně v Jeseníkách se v posledních dnech staly dva vážné úrazy, u kterých musel zasahovat vrtulník leteckých záchranářů. Nejprve se zranil muž na elektrokole a poté žena na koloběžce. Záchranáři vyzývají návštěvníky hor k opatrnosti.

První nehoda se stala v pondělí odpoledne. "Pán sjížděl ze Strání na elektrokole, spadl a přivodil si otevřenou zlomeninu paže. Byli jsme u něj během několika minut a ihned začali s ošetřením. Mezitím dorazil vrtulník, dosedl u dolní nádrže a my jsme k nám dopravili lékaře. Ten pánovi podal tišící prostředky," popsal zásah zasahující člen Horské služby Jeseníky Roman Fišnar.

Muže vrtulník transportoval na traumacentrum do Olomouce. V úterý se na úplně stejném místě zranila žena na elektrokoloběžce.

"Také ona sjížděla z Dlouhých strání, jela na koloběžce a pád byl zřejmě dost prudký. Podle informací olomouckého dispečinku upadla do bezvědomí. S námi pak už komunikovala, ale měli jsme podezření na závažné vnitřní poranění hlavy," dodal další zasahující člen Horské služby Jan Macek. Náraz byl tak prudký, že žena měla dokonce rozbitou přilbu. I pro ni letět vrtulník. 

Z výletu na urgent. Jesenická nemocnice řešila za první týden prázdnin dvě stě úrazů

Ani letošnímu začátku prázdnin se oblasti Jeseníků nevyhnul velký zájem turistů, se kterým souvisí ale také nárůst práce pro zdravotníky například na chirurgicko-traumatologické pohotovosti. V ambulanci jesenické nemocnice ošetřili v úvodním...

Letní počasí nyní do Jeseníků láká velké množství cyklistů, koloběžkářů i turistů. "V současných vedrech je například při nedostatku tekutin nebo při vysílení možné, že i během relativně bezpečného sjezdu se může zamotat hlava a dojde k nebezpečnému pádu. Na místě je tedy opatrnost i na klidných úsecích a dodržování všech zásad bezpečného pohybu na horském kole či koloběžce," varoval v tiskové zprávě náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Horská služba ČR

Štítky úraz, vrtulník, záchranáři, elektrokolo, koloběžka, Dlouhé stráně, Jeseníky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.