pondělí 15. srpna 2022 Hana

Tragédie v Hranické propasti: potápěči z jezírka vytáhli tělo muže

Na hladině Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá, informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.

"Na místě bylo tělo neznámé totožnosti mužského pohlaví ohledáno lékařem, který předběžně vyloučil, že by se na jeho smrti podílela další osoba. Za účelem řádného prověření případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Zajícová. Bližší informace včetně toho, kdy muž zemřel, zatím policie neposkytla. Okolnosti případu se stále vyšetřují.

V Hranické propasti, nejhlubší zatopené jeskyni na světě, od poloviny minulého týdne pracovali zástupci České speleologické společnosti z Hranického krasu, její hlubiny mapovali společně s dalšími odborníky z Maďarska, Portugalska a Srbska za pomoci speciálního podvodního robota. Podařilo se jim při tom posunout hranice dosavadního svého světového rekordu, který zde naměřili před šesti lety. Speleologové během mapování členitého krasového terénu robot ponořili do hloubky 450 metrů. Dosavadní naměřená hloubka propasti byla z roku 2016 a činila 404 metrů. Dna přitom stále nedosáhli, zastavila je technická omezení robota.

VIDEO: 450 metrů! Rekord Hranické propasti padl, robot už hlouběji nemohl

Mezinárodní tým výzkumníků a specialistů slaví úspěch u Hranické propasti. Nejhlubší zatopená jeskyně světa má od pondělí novou naměřenou hloubku 450 metrů, dna však vědci ani tentokrát nedosáhli. Aktuální technické možnosti robota firmy Unexmin...

 

Obdobný případ neštěstí v Hranické propasti, která se nachází v přírodní rezervaci Hůrka nedaleko Zbrašovských aragonitových jeskyní, vyšetřovali policisté i minulých letech - v roce 2018 se do ní zřítil z prudkého srázu několik desítek metrů mladý muž pod vlivem alkoholu - když se mu hasiči snažili pomoci, nalezli ho již bez známek života.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Hranická propast - ZO ČSS 7-02 Hranický kras

Štítky Hranická propast, tragédie, mrtvý muž, mrtvola, zesnulý, vyšetřování, policie, Přerov, Hranice, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.