úterý 27. září 2022 Jonáš

U Prostějova začal prodej vánočních stromků. Lidem je před Štědrým dnem přivezou až domů

Na plantáži na Záhoří u Prostějova poblíž Plumlovské přehrady začal prodej vánočních stromků. Lidé si už nyní mohou vybrat stromek, který se jim líbí, prodejci ho dva dny před Štědrým dnem uřežou a přivezou až domů. Netradiční služba funguje už třetí rok a zájem roste.

"Přišli jsme na to úplně jednoduše. Měli jsme na Záhoří pozemek a přemýšleli, jak ho využít. Jelikož máme rádi zvířata, tak jsme tady založili takovou malou farmičku. Jsou zde kůň, slepice, psi a kočky a nasadili jsme zde stromky," popisuje začátky prodejce Vlastimil Svoboda.

Lidé už nyní mohou na Záhoří přijít například s dětmi a vánoční stromeček si vybrat. "Nebude to v takovém stresu, jako těsně před Vánocemi, ale bude to zážitek, který si mohou užít. Děti povozíme na koních, udělají si výlet na Záhoří, vyberou si stromek a my jim ho čerstvý dva dny před Štědrým dnem uřežeme a přivezeme domů," vysvětluje Svoboda.

Zájem je podle něho rok od roku větší. První rok se prodala stovka, loni to už byly dvě stovky stromků. "Letos uvidíme, ale stálí zákazníci už přišli, lidé se vrací a líbí se jim to," podotkl prodejce. 

FOTOGALERIE: Zvířatům v zoo Vánoce nekončí. Pochutnávají si na stromcích

Zvířata v olomoucké zoo slaví Vánoce i v lednu. Vždy začátkem roku zahrada dostává vánoční stromky, které prodejcům zůstaly na skladě. Naposledy to byly jedle z Hranic. Pochutnávají si na nich kozorožci, kozy, siky, mufloni, ale zelenými...

Cena za stromek je individuální, ale velmi příznivá. Například dvoumetrová jedlička přijde i s dovozem zhruba na 700 korun. "Neděláme to úplně pro zisk, ale spíš pro lidi, pro zábavu," řekl Svoboda. Zásob bude mít i v příštích letech dostatek, letos na plantáži nechal zasadit dalších 1200 stromků.

Prodej vánočních stromečků probíhá každý den do konce září vždy od čtyři hodin odpoledne až do tmy.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Vlastimil Svoboda

Štítky Vánoce, vánoční stromek, prodej, dovoz, Záhoří, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.