sobota 1. října 2022 Igor

Na Plumlovské přehradě je méně sinic, voda však stále zůstává na stupni tři. Poděbrady jsou v pořádku

Množství sinic na Plumlovské přehradě u Prostějova sice kleslo, voda je však stále podle hygieniků na stupni tři. Naopak na Poděbradech u Olomouce je voda podle posledních rozborů stále v pořádku. Další odběry budou hygienici na Plumlově dělat na konci srpna.

Pravidelné odběry na Plumlovské přehradě u Prostějova a na Poděbradech u Olomouce hygienici provedli v pondělí.

"V případě Plumlova sice došlo v porovnání s minulým odběrem k poklesu koncentrace sinic, nicméně jakost vody je stále na stupni tři. Znamená to mírně zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Po koupání se doporučuje osprchovat," uvedla mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná.

Voda na Plumlově se dál kazí. Ve vedru se zřejmě přemnožily sinice

Podle aktuálních rozborů vzorků z plumlovské nádrže se v oblíbené rekreační lokalitě opět zhoršila kvalita vody. V přehradě nedaleko Prostějova je nyní na stupni tři, podle hygieniků by se lidé měli po koupání osprchovat, aby snížili případná...

Naopak rozbory vody z obou odběrových míst na Poděbradech na Planých Loučkách a U přístaviště dopadly na výbornou. Voda je na stupni jedna, což znamená, že je vhodná ke koupání a nezávadná.

Další odběry hygienici budou dělat v pondělí 22. srpna na Plumlově a o čtrnáct dní později také na Poděbradech. Informace o kvalitě vod jsou k dispozici také na webových stánkách v sekci Koupací vody ve volné přírodě.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto olomouckepodebrady.cz

Štítky voda, kvalita, sinice, hygienická stanice, Plumlovské přehrada, Poděbrady

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.