sobota 1. října 2022 Igor

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Začíná Týden kultury: užijte si jedinečný festival pod šapitó v Beskydech

PR článek

Šapitó v malebném údolí Beskyd, kouzelná atmosféra srpnových večerů a skvělá představení, která vás nadchnou. Takový bude Týden kultury na Valašsku od čtvrtku 18. do středy 24. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Udělejte si prázdninový výlet: rozhodně to bude stát za to!

Tradiční kulturní festival během 7 dnů nabídne celkem 9 divadelních představení - opět dorazí Jaroslav Dušek se svými Čtyřmi dohodami, také Simona StašováLadislavem Frejem, Václav Vydra, Rudolf Hrušínský nebo Míra NosekKristýnou Janáčkovou a budou i dvě pohádky pro děti. Objednejte si vstupenku včas, první dvě představení jsou už téměř vyprodaná!

TIP! Na představení „1+1=3“ v neděli 21. srpna můžete využít akci „1+1 na vstupenky“.

Představení se konají v netradičním prostředí – v cirkusovém šapitó, u nějž navíc opět vyroste i gastro zóna s nabídkou rychlého bistro občerstvení v čele s burgery, grilovanými specialitami či čerstvými frgály a dalšími zákusky. Barmani budou míchat osvěžující drinky a můžete se těšit i na živou muziku – saxofon nebo cimbál.

Doporučujeme se zdržet přes noc. Při ubytování ve Spa hotelu Lanterna, který se nachází na kopci jen kousek od šapitó, dostanete během festivalu 1 volnou vstupenku na pokoj a noc. Užijete si tak nejen kulturu, ale i relaxaci v hotelovém spa, kam mají hosté volný vstup. Ubytování zahrnuje i snídani a večeři. Více zde.

Nebo si cestu naplánujete jako celodenní výlet a před představením si užijte procházku přírodou a odpočinek ve zdejším relaxačním centru Wellness Horal s termálními bazény.

Na co se můžete při Týdnu kultury těšit?
18. 8. – Divadlo Bez zábradlí: Blbec k večeři (V. Vydra, R. Hrušínský, J. Carda) – POSLEDNÍ LÍSTKY
19. 8. – Agentura Harlekýn: Na zlatém jezeře (S. Stašová, L. Frej) – POSLEDNÍ LÍSTKY
20. 8. – Divadlo NAVĚTVI: Kouzla skřítků PRO DĚTI
20. 8. – Pantheon production: Benátky pod sněhem (M. Nosek, K. Janáčková)
21. 8. – Loutkové divadlo Ostrava: Hrnečku, vař! PRO DĚTI
21. 8. – Malé Divadlo Komedie: 1 + 1 = 3 AKCE NA VSTUPENKY „1+1 ZDARMA“
22. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody
23. 8. – Jaroslav Dušek: Pátá dohoda
24. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody
Více informací a on-line prodej vstupenek

Naše tipy z programu:

Sobota 20. 8. Benátky pod sněhem (Pantheon production)

Dva páry se potkávají na společné večeři. Jedni mají před svatbou, ti druzí nejspíš před rozchodem. Ale stačí malé nedorozumění a všechno může být úplně jinak.... Situační komedie Gillese Dyreka z roku 2003 právem slaví úspěchy v řadě evropských zemí, v rodné Francii byla vyhlášena hrou roku. V hlavních rolích Kristýna Janáčková a Míra Nosek.

Neděle 21. 8. 1 + 1 = 3 (Malé Divadlo Komedie)

AKCE! Na toto představení využijte při on-line rezervaci nabídku 1+1 vstupenka zdarma!

Taxikáři Johnu Brownovi se léta úspěšně daří tajit, že má dvě manželky. Všechno skvěle funguje díky precizně dodržovanému harmonogramu, až ho jednoho dne naruší náhodná událost, která roztočí kolotoč stále zamotanějších lží. Legendární hra britského mistra frašky Raye Cooneyho byla v minulosti nejvýše hodnocená návštěvníky festivalu, na přání se po pěti letech vrací.

Úterý 22. – čtvrtek 24. 8. Čtyři dohody a Pátá dohoda (Jaroslav Dušek)

Legendární představení podle knihy mexického spisovatele Dona Miguela Ruize jsou pravidelnou součástí festivalu. V originálním prostředí šapitó obklopeného valašskými lesy mívají úplně jinou atmosféru, než v obvyklých divadelních sálech.

Resort Valachy Velké Karlovice pořádá festival již pošesté. Výtěžek každý rok putuje na dobrou věc. V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Valachy, Týden kultury, Velké Karlovice, Beskydy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.