pátek 9. prosince 2022 Vratislav

FOTOGALERIE: Děti i dospělí již poosmé závodili na prostějovském náměstí na koloběžkách

Po dvouleté pauze způsobené covidem se dnes prostějovské náměstí opět proměnilo v závodní dráhu pro koloběžky. Desítky dětí i dospělých po celý den soutěžily o to, kdo náměstí nejrychleji objede. Šlo již o osmý ročník Prostějovské koloběžky.

Dopoledne na náměstí soutěžilo asi osm desítek dětí z desítky základních škol z Prostějovska, odpoledne pak závodní dráha patřila všem zájemcům.  

"Jede se v šesti kategoriích. Nejprve probíhají rozjížďky, kdy změříme čas a osm nejlepších postupuje do semifinále a následně do finále. Vítěz získává novou koloběžku. Ti nejlepší chlapi jedou okruh pod čtyřicet vteřin, ženy kolek pětačtyřiceti. Potom už časy narůstají. Když se děti dostanou pod minutu, je to hezké," řekl jeden z pořadatelů Jiří Novák z prostějovského Domu dětí a mládeže. 

Účast na Prostějovské koloběžce se tradičně šplhá ke dvěma stovkám závodníků. Na okruhu dlouhém 350 metrů jsou kategorie rozdělené na děti od 2 do 6 let, od 7 do 10 let, od 11 do 14 let a na ženskou a mužskou kategorii nad 15 let.

Kvůli závodům bylo po celý dnešek až do 18 hodin prostějovské náměstí T. G. Masaryka uzavřeno.

Olomoucká nemocnice varuje před těžkými úrazy z koloběžek. Některým slečnám musíme doslova sešít obličej, říká lékař

Vážné úrazy uživatelů koloběžek a elektrokoloběžek řeší v první fázi záchranáři ze sanitek, horská služba či dokonce posádka letecké záchranné služby, poté se pacienti dostávají do péče zdravotníků v nemocnicích. Před nebezpečím varují také...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šverdík

Štítky koloběžky, závod, náměstí, dům dětí, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.