pátek 9. prosince 2022 Vratislav

V Hablově hrozilo zřícení domu. Zeď z vepřovic zajišťovaly tři jednotky hasičů

V Hablově na Prostějovsku museli zasahovat hasiči, protože zde hrozilo zřícení domu v řadové zástavbě. Přední nosná stěna z vepřovic se nahnula, důvodem byl pravděpodobně výkop před domem. Hasiče zavolali místní obyvatelé.

Exploze v pondělí dopoledne zcela zdemolovala rodinný dům v Olšanech u Prostějova. Oblast je pro dopravu uzavřena, na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Poškozeny jsou i budovy v okolí výbuchu. Specialisté budou propátrávat...

"Hrozící nebezpečí destrukce staršího rodinného domku v Hablově, nahnuté stěny z vepřovice, řešili několik hodin v průběhu včerejšího dopoledne profesionální hasiči ze stanice Olomouc a Prostějov a dobrovolná jednotka z Olšan u Prostějova," potvrdil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hablov je část Olšan, hasiče přivolali místní obyvatelé, kteří se obávali zřícení celého domu. Důvodem narušené statiky byl pravděpodobně hluboký výkop těsně před domem.  

Hasiči na místo přivezli speciální techniku pro zajištění a zabezpečení hrozících destrukcích. "Pro posouzení stavu a situace dorazil k události také statik. Hasiči poté provedli celkové zajištění stavby pažením pomocí dřevěného materiálu," popsal mluvčí.

Hasiči rovněž udělali další bezpečnostní opatření, celé místo ohraničili a zajistili například snížení rychlosti na komunikaci. "Vše se obešlo bez zranění," dodal mluvčí hasičů.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky zeď, zřícení, vepřovice, výkop, hasiči, zajištění, Hablov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.