úterý 28. září 2021 Václav

Hůlka vrátil Zemanovi státní vyznamenání. Poslal ho poštou. Je to má výzva společnosti, řekl

Zpěvák Daniel Hůlka vrátil tento týden prezidentu Miloši Zemanovi Medaili za zásluhy, kterou od něj převzal před čtyřmi lety. Státní vyznamenání mu zaslal poštou, protože osobně ho na Hradě nechtěli převzít. Hůlka to dnes uvedl na svém facebooku. Vrácení medaile zpěvák avizoval v polovině října a úmysl odůvodnil tím, že ho Zeman veřejně zesměšnil a že ho jako prezident zklamal. Podle tehdejšího vyjádření mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka se Hůlka nechal ovládnout zlobou. Hůlka původně chtěl ocenění přijít vrátit 28. října.

"Prostřednictvím Kanceláře prezident republiky mi bylo sděleno, že nemají zájem přijmout ode mě vyznamenání osobně. Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme a požádal mě, abych ho zaslal poštou," uvedl Hůlka na facebooku. Na jeho vyjádření upozornil server Novinky.cz.

Zpěvák medaili odeslal na Pražský hrad ve středu jako cenné psaní a Česká pošta ho už informovala, že zásilka byla doručena. Nyní čeká na doručení potvrzení o vrácení státního vyznamenání. Hůlka současně uvedl, že k vrácení ocenění se rozhodl proto, aby zdůraznil obsah svého nedávného otevřeného dopisu prezidentovi.

V dopise Hůlka v polovině října napsal, že Zemana považoval za přítele. Opravdoví přátelé ale podle něj mají k sobě respekt a veřejně se nezesměšní jen kvůli tomu, že mají odlišný názor. Reagoval tak na předcházející vyjádření Zemana v rozhovoru s Mladou frontou Dnes, kde prezident reagoval na Hůlkův nesouhlas s opatřeními proti koronaviru. „Pokud jde o jeho účast na protirouškové demonstraci, doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí," řekl tehdy Zeman.

Milí přátelé,chtěl bych vás informovat o tom, jakým způsobem a kdy jsem vrátil státní vyznamenání.Prostřednictvím...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Sobota 14. listopadu 2020

Hůlku tím prezident podle dopisu zklamal jako člověk, přítel i jako prezident. Zemanovi vyčetl výroky související právě s opatřeními proti epidemii. Podle Hůlky je mnoho lidí nikoli svou vinou na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, bojí se o svou budoucnost a jde jim "v podstatě o život".

„Vrácení státního vyznamenání je mojí výzvou společnosti, aby nebyla lhostejná k tomu, jak čelní představitelé naší země jednají v době tzv. koronavirové krize a ničí lidské životy," napsal dnes Hůlka, který se přitom v minulosti netajil svým přátelským vztahem k Zemanovi. Například na oslavu 70. narozenin mu přinesl křeslo.

Státní vyznamenání v minulosti vrátil například malíř Pavel Brázda, jemuž se nelíbilo působení prezidenta Václava Klause. Stejně se zachoval i režisér Jan Němec, kterému vadilo, koho Zeman oceňuje. Několik lidí pak vyznamenání odmítlo z rukou prezidenta Zemana převzít.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Daniel Hůlka

Štítky Hůlka, Zeman, vyznamenání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lucie Jágrová

Proč se pan Hůlka nevyjadřuje k výtkám.

neděle, 15. listopadu 2020, 15:08

Lucie Jágrová

A co lidé kteří jsou na pokraji života kvůli takovým sebestředným a nezodpovědným lidem jako jste Vy pane Hůlko. Kteří nedokáží umírnit své Ego a chovat se k ostatním lidem nadřazeně. Opravdu jste takovvý ignorant že nedokážete brát ohled na starší lidi pro které to může být problém. Ještě se u vracení vaznamenání zviditelňujete nestačí Vám svědci ještě se u toho fotíte. Je to o charakteru člověka který nepochopil že vyznamenání je ocenění práce nikoli kamarádství. Jestli jste to nepochopil je dobře že jste to ocenění vrátil zřejmě nebylo za co oceňovat.

sobota, 14. listopadu 2020, 19:47

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.