pondělí 25. ledna 2021 Miloš

VIDEO: Den otevřených dveří Univerzity Palackého bude znovu online

Již v sobotu 16. ledna se zájemcům o studium otevřou brány univerzitního města Olomouce. V rámci online dne otevřených dveří Univerzity Palackého (UP) jim možnosti studia a studentského života představí všech osm fakult nejstarší moravské vysoké školy. Návštěvníci se prostřednictvím chatů, streamů, informačních videí či podcastů budou moci seznámit nejen s podmínkami přijetí a průběhem studia, ale alespoň zprostředkovaně se setkají i s vyučujícími a současnými studenty jednotlivých studijních programů. Část programu dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 16. ledna od 9 do 14 hodin, bude k dispozici na webu univerzitnimesto.cz i po jeho skončení.

Kompletní program akce najdou zájemci jak na webových stránkách jednotlivých fakult, tak na speciálním webu www.univerzitnimesto.cz, který jim nabízí virtuální prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa. Samozřejmostí je rovněž přehledný průvodce přihláškou ke studiu, a hlavně kompletní seznam více než sedmi set kombinací studijních programů, včetně úplných studijních novinek, reflektujících aktuální trendy na trhu práce „První online den otevřených dveří u nás proběhl již začátkem prosince. Ačkoliv jsme byli jednou z prvních vysokých škol, která zrealizovala obdobnou akci v online režimu, nenechalo si ji ujít na sedm tisíc virtuálních návštěvníků. Obdobnou návštěvnost očekáváme i nyní,“ dodala Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí UP.

Kromě nového webu si zájemci mohou prohlédnout také nový katalog studijních programů, kde mohou najít svůj vysněný obor dle svých zájmů, preferované formy studia či klíčových slov. Z pohodlí domova se mohou zúčastnit i 3D prohlídek kolejí a menz, projít si stovky reportáží ze studentského života nebo využít akční slevu do univerzitního e-shopu. „Nastávající měsíce budou poměrně složité především pro maturující ročníky, a proto se jim snažíme co nejvíce ulehčit orientaci v možnostech studia na vysoké škole. K tomu slouží jak online průvodce studiem na webu Univerzitní město, tak i platforma UPstream, která nabízí to nejlepší z videí naší univerzity,“ uvedl Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP. Část programu dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 16. ledna od 9 do 14 hodin, bude k dispozici na webu univerzitnimesto.cz i po jeho skončení.

Univerzita Palackého v Olomouci každoročně eviduje až 28 tisíc přihlášek ke studiu. Ty mohou uchazeči podávat na většinu studijních programů do poloviny měsíce března.
 

Pro zkrácení času při čekání na připojení ke Dnu otevřených dveří vám Drbna doporučuje Travel blog z Pedagogické fakulty.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Tisková zpráva | Foto UPOL

Štítky Olomouc, univerzita, online

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.