úterý 20. dubna 2021 Marcela

Podle ministra Plagy budou školy fungovat jako dosud, a to i bez nouzového stavu

I po skončení nouzového stavu budou školy fungovat jako doposud. Uvedl dnes ráno na twitteru ministr školství Robert Plaga (ANO). Nouzový stav skončí s touto nedělí. Kvůli koronaviru jsou nyní otevřené jen mateřské a speciální školy a první a druhé třídy základních škol. Ostatní žáci mají výuku na dálku.

Na nouzový stav je navázána řada opatření

V současné době je na nouzový stav navázána většina opatření proti koronaviru. Již dříve ministerstvo školství uvedlo, že pokud by Sněmovna dále nouzový stav neprodloužila, školy by mohly zůstat zavřené, a to podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Na podzim i v lednu vláda školy uzavřela opatřením na základě krizového zákona v nouzovém stavu. Podle ministerstva školství možnosti jejich uzavírky stanoví přímo i zákon o ochraně vřejného zdraví. Již loni na jaře se ministerstvo školství rozhodlo o přechodu škol na výuku na dálku, a to právě na základě tohoto zákona.

Menšinová koaliční vláda Andreje Babiše ve čtvrtek u poslanců neuspěla s opakovanou žádostí o pokračování nouzového stavu, nepřesvědčila opozici a tentokrát ani komunisty, kteří ji v dolní komoře tolerují.

Dnes v poledne budou ministři řešit další postup. Kabinet by mohl opatření proti šíření covidu-19 převést pod zákon o ochraně veřejného zdraví, nebo vyhlásit nový nouzový stav. Odpoledne se bude také radit s hejtmany.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, školy, koronavirus, vláda, Plaga, nouzový stav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.