neděle 26. září 2021 Andrea

Za poznáním barokních kašen. Vlastivědné muzeum připravilo hru Olomoucká hledačka

Prázdninové putování Olomoucí mohou děti nově spojit také se vzdělávací soutěží, kterou připravilo vlastivědné muzeum. Hra nazvaná Olomoucká hledačka provede malé i velké centrem města, klíčovými body jsou historické barokní kašny.

S pracovní listem z pokladny či webových stránek muzea se hledači vydají ke kašnám, které jim jako indicie pomohou odpovědět na otázky pro tajenku. „Nápad na vytvoření Olomoucké hledačky jsme měli již od podzimu roku 2020. Naším cílem v době uzavření muzea bylo vytvořit takovou aktivitu, která dostane děti ven a zároveň bude odkazovat i na muzeum,“ objasňuje vznik této aktivity Tereza Vychodilová z edukačního oddělení Vlastivědného muzea Olomouc.

Trasa vedoucí od nejstarší po nejmladší kašnu měří dva a půl kilometru, zájemci o Olomouckou hledačku ale mohou kamenná díla navštívit v libovolném pořadí. K dispozici je i online mapa pro aplikaci v mobilu. „Během tvorby naší hledačky jsme si všimly, že barokní kašny v Olomouci lákají mnoho rodin s dětmi. Věříme, že náš pracovní list pomůže lépe zprostředkovat zážitek z těchto uměleckých památek,“ podotýká Tereza Vychodilová.

Úkoly ze soutěžního plánu dovedou soutěžící až k Arionově kašně, která však jako ostatní nevznikla v 16. nebo 17. století. Je dílem sochaře Ivana Theimera a na Horním náměstí stojí od roku 2002.

 „Úspěšné hledače čeká ve Vlastivědném muzeu malý dárek. Naskenováním QR kódu na konci pracovního listu se mohou zájemci dozvědět spoustu dalších zajímavostí nejen o barokních kašnách v Olomouci, a to kdykoliv budou chtít,“ říká mluvčí Vlastivědného muzea Antonín Valenta.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Vlastivědné muzeum Olomouc

Štítky turistika, výlet, muzeum, hra, soutěž, památky, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.