pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Studentům technických oborů Olomoucký kraj opět rozdělí stipendia

Rovněž v letošním roce hodlá Olomoucký kraj podpořit učně a studenty technických oborů zakončených maturitní zkouškou. Pro druhou skupinu žáků hejtmanství nyní uvolnilo stipendia ve výši 1,8 milionu korun. Celkem má kraj pro letošek 8 milionů.

„Na stipendia dosáhlo ve druhém pololetí letošního roku zhruba 860 žáků. Podpora zamíří na střední školy v celém Olomouckém kraji. Například na strojnické průmyslovce v Olomouci dostane stipendium pětaosmdesát studentů,“ uvedl radní Olomouckého kraje pro oblast školství Aleš Jakubec (Koalice pro OK).

Aby žáci na stipendia dosáhli, musí splnit řadu podmínek. Kraj hodnotí kvalitu teoretické přípravy i praxi, přihlíží také k chování studentů a jejich aktivitě v hodinách.

„Další stipendia kraj poskytuje přímo učňovským oborům. Podporovány jsou ty, po kterých je na trhu práce největší poptávka,“ dodal Jakubec.

Celkem má olomoucké hejtmanství ve svém rozpočtu pro letošní rok na stipendia více než 8 milionů korun.

Univerzita Palackého nabídla studentům z Běloruska mimořádná stipendia

Olomoucká Univerzita Palackého (UP) nabídla vybraným studentům a akademikům z Běloruska mimořádná stipendia na studijní či badatelskou stáž ve výši téměř 900 tisíc korun. Pomoc Bělorusům škola avizovala již v půlce srpna, když vyjádřila podporu...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Olomoucký kraj

Štítky stipendium, učeň, student, maturita, podpora, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.